Niemcy płacą Żydom! Kiedy zapłacą Polakom? Kowalski & Chojecki NA ŻYWO w IPP TV 6.02.2018

Dziś odcinek bogaty w tematy, pierwszy temat to kwestia ustawy IPN. O godzinie 11.00 rozpoczęło się oświadczenie prezydenta w sprawie ustawy o IPN. “Ta kwestia wzbudziła ogromną dyskusję” – powiedział Andrzej Duda. “Zdecydowałem, że podpisuję ustawę o IPN, ale kieruję ją także do TK” . “Zwrócę się do TK, by zbadał, czy wolność słowa nie jest przez przepisy noweli ustawy o IPN w sposób nieuprawniony ograniczona oraz by TK zbadał kwestię tzw. określoności przepisów prawa”. “Myślę, że ta decyzja zabezpiecza polskie interesy i uwzględnia wrażliwość osób, dla których pamięć o Holokauście jest niezwykle ważna” – uzasadnił Duda. Prezydent odniósł się także do wątpliwości Izraela i USA w sprawie nowelizowanej ustawy. “Te wątpliwości powinny zostać rozstrzygnięte” – wskazał. “Nie chciałbym, aby ktokolwiek miał wątpliwości, czy może głosić swoje świadectwo. Ale ważne jest też dla mnie, aby Polacy nie byli pomawiani o udział w Holokauście” – powiedział prezydent. 

Tymoteusz Chojecki: Pytanie do widzów, po co naszemu rządowi jest ta wojna z Izraelem, co chcieli uzyskać przecież poprzednia ustawa również umożliwiała karanie za te same wypowiedzi, ta ustawa nie wnosi nic nowego!?

Paweł Chojecki: Co Rosjanie chcieli uzyskać, co Niemcy, co Żydzi chcieli uzyskać to mniej więcej wiemy, ale czego Polska się spodziewała jest wciąż dla nas tajemnicą?… Może tutaj pewne światło daje nowy minister spraw zagranicznych (Czaputowicz), który powiedział wprost Polakom: Mówienie o Polskich obozach koncentracyjnych, drodzy Polacy, jest przedwczesne! To jest oficjalne stanowisko ministra spraw zagranicznych RP, mianowanego przez Jarosława Kaczyńskiego!!!

To jest niemiecki minister w polskim rządzie! Jakim tam polskim… nie wiem jak to nazwać… w pisowskim rządzie!komentuje Paweł Chojecki.

Tymoteusz Chojecki: Waszczykowski przy nim to jest mąż stanu…

Paweł Chojecki: Zapewne etnicznie to jest Polak, ale lojalność niemiecka wyrażona wprost. On to powiedział wprost: „Polacy jeszcze nie czas, że by was obwiniać za Holokaust, ale pracujemy nad tym…” To jest polski nierząd, albo rząd… ale obcy… Zobaczcie narracja się odwróciła, jeszcze do niedawna tacy ludzie jak Morawiecki, jak Czaputowicz z PO, jak Gowin, Duda, to wszyscy byli zdrajcy, a ci co bronili Macierewicza to patrioci. Zobaczcie, za pomocą tego krótkiego konfliktu czy „wojny” jak Polacy z obozu patriotycznego dali się przekabacić. Oto premier pierwszego polskiego rządu czyli Jan Olszewski, który chciał lustracji, postawił się Jaruzelskiemu, zadarł z Wałęsą, poparł Macierewicza, a dzisiaj jest „Masonem, cyklistą, Żydem, akwarystą” i wszystkim, co najgorsze. A dlaczego? Bo powiedział Polakom prawdę: to był bubel polityczny, bubel ustawowy, co zrobiła ekipa Morawieckiego z tym „pasztetem” IPN-owskim i za to został teraz okrzyknięty masonem… Zobaczcie jak ogłupiono obóz patriotyczny.

#IPPTV

Głównym tematem dnia są reparacje wojenne dla Polski.

Tymoteusz Chojecki: Jak powiedział Greg Schneidenr wiceprezes Claims Conference, izraelskiemu dziennikowi „Haarec”: „Algierscy Żydzi są zapewne ostatnią większą grupą, która otrzyma od Niemiec takie odszkodowanie”

#IPPTV

Niemcy wypłacą odszkodowania Żydom z Algierii, będącym ofiarami anty-żydowskich przepisów vichystowskiej Francji poinformowała w poniedziałek w Tel Awiwie rzeczniczka Konferencji ds. Żydowskich. Pozwów Materialnych wobec Niemiec (Claims Conference). Według niej, szacuje się, że pomoc tę otrzyma około 25 tys. algierskich Żydów, z których większość mieszka obecnie w Francji, a około 3,9 tys. w Izraelu. Każda z uprawnionych osób dostanie jednorazowe świadczenie w kwocie 2556 euro, co uzgodniono w trakcie negocjacji Claims Conference z rządem Niemiec.

Tymoteusz Chojecki: O Polakach nie ma już w tym momencie mowy, my się rajcujemy ustawą IPN, a Niemcy zamykają temat.

Marian Kowalski: No, bo o to chodziło! Wystarczy, ze nas bronią, jak zapewnia minister spraw zagranicznych, to nie ma o co prosić, cieszymy się, że ma nas, kto bronić…

Tymoteusz Chojecki: Takiego targu żeśmy dobili w naszej polityce międzynarodowej… zamieniliśmy pieniądze na otwarty konflikt z całym światem.

Paweł Chojecki: Zobaczcie, że to wszystko jest w ramach takiego bębenka, że „ani guzika, ani kroku wstecz” i że bronimy naszej dumy narodowej. Prawicowi publicyści głoszą, że Polacy w końcu podnieśli się z kolan. A prawdziwa polityka, tam gdzie rozgrywają się finanse związane z II wojną światową się w całkowicie innym kierunku i gdzie indziej… Polacy piszą tweety, posty na Facebooku, manifestują z kodziarzami, a Niemcy razem z Żydami załatwiają interesy.

Vichy to był można powiedzieć protektorat, czyli Francuzi brali pełną odpowiedzialność za to, co robią w polityce wewnętrznej. Przecież mieli swoje kolonie, i nawet się bili z tymi De Gaulle’istami, bili się z Wielką Brytanią, z Amerykanami… Oni sami ładowali Żydów do wagonów itd. czyli Francuzi mieli dużą kontrolę nad obszarem Vichy, a kto płaci za zbrodnie rządu w Vichy? Niemcy płacą za zbrodnie Francuzów. A teraz mamy drugą sytuację: podbita Polska walczyła stokroć dzielniej niż francuska armia, która się tam zapadła po paru dniach walki. Gdyby nie nóż w plecy, to jeszcze były szanse ciągnąć wojnę aż do wiosny. (…) Polska zorganizowała największy ruch oporu, pomagała Żydom, wszystko to wiecie, nie będę powtarzał. I teraz za zniszczenia niemieckie w Polsce ma płacić Polska… I nasz rząd PiS ogłasza to jako sukces, wreszcie zaczynamy się liczyć jako mocarstwo – mówi Paweł Chojecki.

Marian Kowalski: No, bo sprawimy na świecie wrażenie, że mamy pieniądze, może o to chodzi… [żartobliwie]

Paweł Chojecki: To, co się dzieje to żaden wzrost znaczenia Polski, wzrost godności Polaków itd. to jest dalej robienie z Polaków ludzi drugiej albo trzeciej kategorii, podludzi. Przypominam, za zbrodnie Francuzów na rozkaz niemiecki płacą Żydom Niemcy, a za zbrodnie Niemców na obywatelach polskich żydowskiego pochodzenia dokonane pod okupacją i rękoma Niemieckimi mają płacić Polacy…

Tymoteusz Chojecki: I o tym ani słowa, oczywiście w polskim MSZ ani rządzie nie ma. Tylko jest temat grzany [ustawy IPN].

Paweł Chojecki: Tak, cieszcie się, że Duda Żydom dowalił…

Marian Kowalski: Ja mam wrażenie obserwując polska scenę polityczną, że z tego całego ambarasu wszystkie ugrupowania polityczne wyszły zadowolone. Nawet takie partie jednoosobowe już tez stanęły na wysokości zadania i są pokazywane tak, gdzie trzeba i komentowane i tweetowane, chłopcy się bawią w politykę kosztem Polski.

Tymoteusz Chojecki: “Minister edukacji Izraela Naftali Bennett dolał oliwy do ognia: Polski rząd odwołał moją wizytę, ponieważ wspomniałem o zbrodniach jego ludu. Jestem zaszczycony – napisał dziś Bennett. Anglojęzyczny portal „Times of Israel” podał, że minister zapowiadał, iż podczas wizyty w Polsce będzie mówił o udziale Polaków w mordowaniu Żydów: Jestem zdeterminowany, by wyraźnie powiedzieć to, co historia już udowodniła – polski naród miał swój udowodniony udział w mordowaniu Żydów w czasie Holokaustu.”

Marian Kowalski: Wczoraj odbyło się spotkanie premiera Morawieckiego z izraelskimi dziennikarzami. Zaprosił ich do stołu, opowiedział historię no i wszyscy ci panowie wyszli tacy bardzo poruszeni tym materiałem, który mieli do obejrzenia. Wypowiadali się po angielsku… Dlaczego po angielsku a nie po hebrajsku? Bo ważne jest, co reszta świata o tym się dowie. Natomiast nasz rząd uprawia politykę polską dla Polaków z google translatorem. A Polacy myślą, że cały świat słyszy naszą narrację.

Zapraszamy na cały komentarz:

https://www.youtube.com/watch?v=B6i-nK9AcN4

Pozostałe tematy odcinka: przeprosiny Kukiza na Twitterze za manifestację “Narodowców”, wypowiedź posła Andruszkiewicza w programie TweetUp Republika o Chinach, Ziemkiewicz krytykujący teorię ewolucji i tych, którzy wierzą że pochodzą od małpy, podczas gdy wcześniej pisał paszkwile na Mariana Kowalskiego i jego akcję #NiePochodzęOdMałpy!!! A także słowa Lecha Kaczyński na temat polityki żydowskiej oraz kalendarium Mariana Kowalskiego.