#Bojkot Chińskich Produktów – akcja ma na celu zachęcenie ludzi do zrezygnowania z chińskich towarów, wsparcie protestujących Hongkończyków i tym samym walkę z komunistycznym reżimem poprzez uderzenie w Chińską gospodarkę.

Akcję ogłosił pastor Paweł Chojecki w trakcie programu Idź Pod Prąd NA ŻYWO:

“Przyszedł czas na bojkot konsumencki, który dotknąłby nawet pół procenta eksportu chińskiego. Byłby wtedy odczuwalny. Dlatego wzywam naszych słuchaczy do akcji hasztagowej #BojkotChińskichProduktów. Dopóki nie nastąpi zwycięstwo wolnych Hongkończyków, nie kupujmy chińskich towarów. Oczywiście jeśli to możliwe. Czyli masz możliwość, nie kupuj chińskiego, kup coś innego. Nawet jeśli jest kilka złotych droższe, to pomyśl, że to jest właśnie wymierna pomoc tym ludziom” – mówił pastor Paweł Chojecki.

O konieczności wsparcia Hongkończyków mówiła także red. Hanna Shen na antenie Idź Pod Prąd:

„Na całym świecie musimy mówić i działać, pokazywać poparcie. Jeśli są jakieś wydarzenia związane z Hongkongiem czy z innymi mniejszościami, które są prześladowane w Chinach, to naszym zadaniem jest popierać tych ludzi, mówić o tym na Twitterze, pisać na Facebooku. Tak samo należy promować film, który teraz Państwo propagujecie ‘List z Masanjia’. Należy mówić o nim, zachęcać ludzi do oglądania. To wszystko to są konkretne działania, które pomagają zrozumieć, jakim wielkim zagrożeniem jest reżim Chiński, i które pobudzają świadomość ludzi na całym świecie. Być może z tego zrodzi się większe wsparcie dla Hongkończyków. Oni potrzebują naszego wsparcia, ale nie tylko słownego. Muszą to być jakieś akcje, to jest czas na działanie!”

Zapraszamy do zapoznania się z pełną wypowiedzią red. Hanny Shen i pastora Pawła Chojeckiego:

http://youtu.be/Fdo9ypp2HfA?t=720

 

Ostatnio ogromnym wsparciem dla Hongkongu okazała się akcja hashtagowa #FreeHongKong, która zdobyła rozgłos w mediach na całym świecie. Pokazała, że nawet będąc w Polsce, można wymiernie pomóc Hongkończykom. O zasięgu i wpływie akcji rozpoczętej przez IPP TV mówił w wywiadzie uczestniczący w protestach i mieszkający w Hongkongu pastor Bob Kraft.