TOP NEWS

Putin napadł na Ukrainę! Co dalej?

A więc wojna! Putin napadł na Ukrainę. 24 lutego o 4:45 lokalnego czasu rosyjskie wojska z Rosji, Białorusi oraz okupowanego Krymu i Donbasu wkroczyły na teren Ukrainy. Rakiety i bomby spadły na Kijów, Charków, Odessę, Łuck oraz wiele innych miejsc. W Telewizji Idź Pod Prąd rozmawialiśmy o tym z redaktor Hanną Shen, redaktorem Eli Barburem oraz pastorem Pawłem Chojeckim. Staraliśmy się odpowiedzieć na pytania: Co będzie dalej? Co robić? Jak powinien zachować się zwykły człowiek w obliczu realnego zagrożenia? Jak można pomóc Ukraińcom? Mówiliśmy również o rosyjskiej propagandzie i dezinformacji, która nasila się i uderzy w nas podczas rosyjskiej inwazji, o roli Chin i korzyściach, które może przynieść im agresja zbrojna Putina, a także o konieczności totalnej blokady i izolacji Rosji na arenie międzynarodowej.  

Redaktor naczelny Telewizji Idź Pod Prąd tak skomentował bieżące wydarzenia: ,,Trzeba jasno powiedzieć, że Putin nie został ukarany za rok 2014 i dlatego dzisiaj zrobił to, co zrobił. Gdyby była ostra reakcja Zachodu na aneksję Krymu i powstanie marionetkowych państewek Putina, które teraz poprosiły o interwencję, to nie mielibyśmy wojny u granic Polski, UE i NATO. To jest hodowanie »rosyjskiego Hitlerka« i dzisiaj mamy tego owoc”.

Pastor Paweł Chojecki zwrócił uwagę, że to właśnie na olimpiadzie w komunistycznych Chinach zostały ustalone ostatnie szczegóły inwazji na Ukrainę. Mówił także o konieczności objęcia sankcjami zarówno Rosji, jak i Chińskiej Republiki Ludowej, by zatrzymać komunistyczną inwazję w Europie.

Warto przypomnieć, że już wcześniej Telewizja Idź Pod Prąd ostrzegała przed ważną rolą komunistycznych Chin w tym sporze. Mówiliśmy, że Chiny będą popychały Rosję do ,,próbowania” Europy Zachodniej. Taką tezę postawili zarówno goszczący w naszej telewizji doktor Tomasz Pawłuszko, jak i red. Hanna Shen.

W Telewizji Idź Pod Prąd wystąpił także Matt Shea, były reprezentant stanu Waszyngton, który skomentował bieżące działania wojskowe na Ukrainie oraz reakcję prezydenta Joe Bidena i jego administracji na rosyjską agresję.  [Film]

Sprawę wojny na Ukrainie komentował również Tomáš Zdechovský, czeski europoseł.  [Film]

Wojna! Co robić?   [Artykuł]  [Film]

Największa słabość Zachodu w obliczu wojny  [Artykuł]  [Film]

Jak ukarać Rosję Putina po wojnie na Ukrainie?  [Artykuł]  [Film]

PODZIEL SIĘ!

BĄDŹ NA BIEŻĄCO!

Wszystko, co dotychczas osiągnęliśmy, było możliwe dzięki błogosławieństwu Boga, dzięki hojności i wsparciu naszych widzów oraz dzięki ciężkiej pracy utalentowanego i zgranego zespołu.

Nie otrzymujemy wsparcia od rządu, partii politycznych, korporacji ani jakichkolwiek innych grup nacisku. To właśnie dzięki temu możemy działać całkowicie niezależnie i odnosić tak wiele sukcesów w docieraniu z prawdą do Polaków.

Wspieram Telewizję Idź Pod Prąd

PONADTO:

W Telewizji Idź Pod Prąd przeprowadziliśmy dyskusję o filmie naszej produkcji ,,Gdzie jest teczka JPII?”. Rozmawialiśmy o tym, jaki wpływ na dzisiejszą Polskę miał Jan Paweł II, kim był naprawdę i czego możemy dowiedzieć się o nim dzisiaj. Na antenie gościliśmy mecenasa Artura Nowaka, reżysera filmu Szymona Żuka, szefa działu historycznego Idź Pod Prąd Piotra Setkowicza oraz opozycjonistę z czasów PRL Zbigniewa Żukowskiego.

Mecenas Artur Nowak tak odniósł się do stawianego w filmie pytania: Gdzie jest teczka JPII? „W trakcie pracy nad książką o Janie Pawle II, którą piszemy wraz z prof. Obirkiem, spotkałem się z kilkoma oficerami czy innymi osobami, które mają wiedzę na temat działania IV Departamentu. Oni mówią wprost, że takie dokumenty, które dotyczą bardzo wysoko postawionych hierarchów, są – i to nie dotyczy tylko Jana Pawła II. (…) Pytanie zadane w tytule filmu – Gdzie jest teczka JPII? – jest jak najbardziej zasadne. Gdyby ta teczka była laurką, pokazywałaby, że wszystko jest w porządku i pasuje do hagiografii Jana Pawła II, to byśmy te dokumenty zobaczyli. Ale ich nie ma”.

Mecenas zapytany o to, po co obalać mit JPII, odpowiedział: ,,Problem polega na tym, że ten mit sam się obala. (…) To, czego się teraz dowiadujemy na temat pedofilii klerykalnej, to jest konsekwencja „pedofilskiego karnawału”, który miał miejsce w czasach tego pontyfikatu. (…) To jest dziedzictwo i spuścizna Jana Pawła II – ci biskupi, którzy teraz są „karani” [w związku ze skandalami seksualnymi]. (...) Poprzedni papieże zachowywali się tak samo i mamy to po dziś dzień (…). Podobne zarzuty ciążą na Franciszku w Argentynie. W jednym z dokumentów sędzia Sądu Najwyższego mówił, że Franciszek próbował wpłynąć na niego w sprawie jednego z księży pedofilów”.  [Artykuł]  [Film]

Pokrzywdzony przez księdza pedofila Janusz Szymik zdecydował się wstąpić na drogę postępowania cywilnego po tym, jak sąd kościelny zamiótł sprawę pod dywan. Domaga się on od diecezji bielsko-żywieckiej zadośćuczynienia w związku z nadużyciami, których dopuszczał się względem niego ks. Jan W. 17 lutego odbyła się pierwsza rozprawa sądowa w tym procesie.

W Telewizji Idź Pod Prąd komentowali tę sprawę: obrońca Janusza Szymika mecenas Artur Nowak, redaktor Onetu Szymon Piegza oraz pokrzywdzony przez księdza pedofila Tomasz Idzikowski. Nasi goście mówili o bezkarności katolickich duchownych i lekceważeniu przez kler polskiego prawa, a także o bezsilności wymiaru sprawiedliwości względem księży pedofili.  

O przebiegu procesu i trudnościach, na jakie napotkał w tej sprawie wymiar sprawiedliwości, opowiedział  red. Szymon Piegza, dziennikarz portalu Onet.pl: ,,Sąd zwrócił się po dokumenty do krakowskiej kurii, ale ich nie dostał, bo kuria twierdzi, że ich nie ma. Niestety, nie jesteśmy w stanie zweryfikować, czy kuria krakowska mówi w tym względzie prawdę, czy nie. (…) Zwracałem się oczywiście wielokrotnie do kurii krakowskiej z takimi pytaniami i do tej pory nie dostałem żadnej odpowiedzi. (…) Najgorsze jest to, że również sąd polski nie jest w stanie tego zweryfikować”.  [Artykuł]  [Film]

W rocznicę urodzin Karola Darwina, czyli 12 lutego, obchodzony jest ,,Dzień Darwina”. To święto ma na celu upamiętnienie ,,ojca ewolucji” i popularyzację jego teorii, która zakłada ewolucję gatunków na drodze doboru naturalnego. Do dyskusji o wkładzie Darwina we współczesną naukę zaprosiliśmy profesora Krzysztofa Kiliana, magistra filozofii Radosława Kopcia i doktor Małgorzatę Gazdę. Rozmawialiśmy o tym, jak teoria ewolucji wyeliminowała Boga z nauki i kultury, jak zmieniła ludzkie podejście do moralności oraz pojmowania dobra i zła.  [Artykuł]  [Film]

 

Wywiadu Telewizji Idź Pod Prąd udzielił poseł Paweł Szramka z Koła Polskie Sprawy. Rozmawialiśmy o jego nagłym odwołaniu ze stanowiska zastępcy przewodniczącego sejmowej Komisji Obrony Narodowej. Nasz gość powiedział, że decyzja zapadła bez wcześniejszej konsultacji z nim i nie została uzasadniona. 

Poseł Szramka wyjawił: ,,Wcześniej miałem informację ze strony obozu władzy, że oczywiście nie muszę tracić stanowiska wiceprzewodniczącego Komisji Obrony Narodowej, jednak muszę zmienić swoje postępowanie, dosłownie takie słowa padły. I oczywiście chodziło o to, żeby wspomagać partię rządzącą w kluczowych głosowaniach na posiedzeniach Sejmu. Ale jak państwo widzicie, nie jestem już członkiem prezydium, więc to chyba jest prosta odpowiedź, jakie było moje nastawienie do tej propozycji”. Pastor Paweł Chojecki stwierdził, że sprawa ta była próbą korupcji i szantażu politycznego. Pogratulował posłowi nieugiętej postawy.  [Artykuł]  [Film]

W Telewizji Idź Pod Prąd rozmawialiśmy o konwencji programowej Platformy Obywatelskiej. Naszym gościem był Andrzej Domański, ekonomista, analityk rynków finansowych i zastępca dyrektora Instytutu Obywatelskiego. Omówił on poruszane podczas konwencji kwestie związane z pandemią, inflacją, cenami energii oraz zmianami klimatycznymi.

Andrzej Domański tak podsumował działania rządów PiS w związku z pandemią COVID-19: „Wiele ważnych decyzji dotyczących walki z pandemią w Polsce nie zapadło, ponieważ interes polityczny był przedkładany nad opinię ekspertów. (...) Najwyższa liczba zgonów w krajach UE pokazuje, że system zdrowia nie funkcjonuje. Są to nie tylko ofiary COVID-19, ale także ci, którzy nie otrzymali pomocy na czas. (…) System ochrony zdrowia wymaga gruntownych zmian”.  [Artykuł]  [Film]

W tym miesiącu świętowaliśmy 6. urodziny Telewizji Idź Pod Prąd, która rozpoczęła swoje codzienne nadawanie 1 lutego 2016 roku. Z tej okazji wytransmitowaliśmy rocznicowy program, w którym podsumowaliśmy sześć lat funkcjonowania telewizji oraz rozmawialiśmy o planach na przyszłość. W programie udział wzięli: redaktor naczelny Telewizji Idź Pod Prąd pastor Paweł Chojecki, redaktorzy Michał Fałek i Hanna Shen, a także doktor Małgorzata Kubicka.

Z okazji 6. rocznicy nadawania otrzymaliśmy życzenia od Arta Thompsona, byłego szefa John Birch Society, szefa Epoch Times w Europie Manyana Ng, redaktora Eli Barbura, dr. Tomasza Pawłuszki oraz wiele podziękowań i ciepłych słów od naszych widzów.

Młodzież z Telewizji Idź Pod Prąd zorganizowała Hyde Park z pastorem Pawłem Chojeckim, który musiał zmierzyć się z niełatwymi pytaniami. 

[6. Urodziny IPP TV]  [Młodzieżowy Hyde Park z pastorem Pawłem Chojeckim]

Wspieram Telewizję Idź Pod Prąd

CO NOWEGO W TELEWIZJI IDŹ POD PRĄD?

Dyrektor Lubelskiego IPN o Księdzu Blachnickim

W 35. rocznicę śmierci ks. Franciszka blachnickiego, twórcy chrześcijańskiej służby wyzwolenia narodów, wyemitowaliśmy program specjalny „Jak pokonać Rosję i komunizm?”, w którym gościł dr Robert Derewenda, dyrektor Lubelskiego Instytutu Pamięci Narodowej.  [Film]

 

Psychologia a Biblia – pastor Ireneusz Dawidowicz 

W związku ze Światowym Dniem Walki z Depresją gościliśmy pastora Ireneusza Dawidowicza z Kościoła Baptystów w Białymstoku, psychologa klinicznego, terapeutę, który mówił na antenie Telewizji Idź Pod Prąd, jak poradzić sobie z depresją i wygrać z tą chorobą.  [Film]

 

Do zakochania jeden krok. Chrześcijańskie narzeczeństwo

Z okazji walentynek zaprosiliśmy do programu Piotra i Kasię, którzy opowiedzieli o chrześcijańskim narzeczeństwie.  [Film]

 

 

WARTO ZOBACZYĆ:

 • Dwa powody, dla których Polska jeszcze istnieje  [Artykuł]
 • Atak Rosji na Ukrainę jest w interesie Chin  [Artykuł]  [Film]
 • Nigdy nie zapomnimy wam tej zdrady! Ambasador Ukrainy do Niemiec!  [Film]
 • Te Igrzyska przeczą idei sportu!  [Artykuł]  [Film]
 • Tajwan i rozliczenia z przeszłością  [Artykuł]
 • Ewangelizacja Polski na miarę ruchu oazowego. Joe Łosiak w IPP TV  [Film]
 • Linda: „Kościół katolicki rozpieprzył nasz kraj!” Pastor Chojecki w IPP: „Zgoda, od czasów kontrreformacji Kościół jest grabarzem Polski”  [Artykuł]  [Film]
 • Skiba nie chce księdza na swoim pogrzebie! "Po co mi te kościelne jęki?"  [Film]
 • Skąd cudzołóstwo w Ordo Iuris?  [Film]
 • Vlog „Voice4Poland” Yvette Malczewskiej-Höfler z wędrówki po austriackich Alpach  [Film]
 • Vlog „Chcę pogadać o…” Alicji Wasiluk o przemocy seksualnej wobec kobiet, ruchu #MeToo i książce Karoliny Korwin-Piotrowskiej „Wszyscy wiedzieli”  [Film]
 • Serwis Technologiczny Marcina Palimąki “Metaverse - Facebook zbuduje Matrix?”  [Film]
 • Pogotowie Rodzinne “Pierwszy samochód – jak wybrać?”  [Film]

POLECANE FILMY:

Gdzie jest teczka JPII" – film dokumentalny produkcji Telewizji Idź Pod Prąd przedstawia mało znane fakty z życia Karola Wojtyły. Kim naprawdę był papież Jan Paweł II? Czy rzeczywiście przyczynił się do upadku komunizmu? Dlaczego nie znamy pełnej treści jego teczki prowadzonej przez SB?  [Film]

POLECANE KSIĄŻKI:

Wygrałem z księdzem pedofilem to wywiad rzeka z Bartłomiejem Pankowiakiem, pokrzywdzonym przez księdza pedofila, bohaterem filmu Sekielskich „Zabawa w chowanego”. Bartek w szczerej rozmowie z Kornelią Chojecką opowiada, jak udało mu się wygrać z księdzem pedofilem, dlaczego dziś nie czuje się już ofiarą i jaki wpływ na jego wiarę miało odejście z Kościoła katolickiego.  [Do sklepu]

NAD CZYM PRACUJEMY:

 • W związku z wojną w Ukrainie będziemy angażować się aktywnie w pomoc potrzebującym, poszkodowanym przez agresję rosyjską.

Każdy kolejny miesiąc to dla nas ciężka walka o realizację wszystkich zamierzonych celów. Mamy ambitne plany na przyszłość, chcemy stale powiększać ofertę programową, poprawiać dostępność do rzetelnej informacji oraz przyczyniać się do pozytywnych zmian w Polsce i na świecie.

Poziom realizacji tych celów w dużej mierze zależy od Twojego zaangażowania i dołożenia swojej cegiełki do wsparcia projektu Telewizji Idź Pod Prąd.

W jaki sposób możesz nas wesprzeć?

Możesz ustawić w swoim banku zlecenie przekazywania stałej kwoty wsparcia Telewizji Idź Pod Prąd. Zależy nam na regularnych wpłatach, niekoniecznie wysokich. To daje nam zachętę i potwierdzenie, że nasz projekt ma wsparcie coraz większego grona ludzi, którzy rozumieją potrzebę wytrwałej pracy organicznej, by zmienić naszą Ojczyznę.

Dane do zlecenia stałego przelewu wybranej kwoty wsparcia:

Odbiorca: Idź Pod Prąd TV
Numer konta:
81 1020 2964 0000 6502 0045 8331
Tytuł:
Wsparcie Idź Pod Prąd

Możesz również wesprzeć nas w tym momencie, przekazując wybraną przez siebie kwotę:

Wspieram Telewizję Idź Pod Prąd

Pozdrawiam serdecznie
pastor Paweł Chojecki
red. nacz. Telewizji Idź Pod Prąd