Newsletter Idź Pod Prąd TV Grudzień 2019

Ogromny sukces odniósł film „Genesis. Raj utracony” w polskiej wersji językowej, którą zrealizowało studio Telewizji Idź Pod Prąd – w ciągu miesiąca sprzedaliśmy ponad 1000 płyt DVD! Odbyło się również kilkanaście projekcji tego filmu, także kinowych, sale były wypełnione po brzegi. Otrzymujemy informacje, że nawet katoliccy księża w tajemnicy przed hierarchami pokazują dzieciom film „Genesis” [katolicki arcybiskup w bożonarodzeniowym programie w największej stacji telewizyjnej w Polsce mówił, że „stworzenie czekało na Jezusa 4 i pół miliarda lat” (sic!)]. Na Nowy Rok otrzymaliśmy wspaniałe życzenia od Erica Hovinda, współproducenta filmu.

W grudniu mieliśmy w naszej telewizji dwóch znamienitych gości, były doradców prezydenta Donalda Trumpa: Stephen Yates’a generała Roberta Spaldinga, który wydał po polsku książkę „Niewidzialna wojna. Jak Chiny w biały dzień przejęły Wolny Zachód” (w grudniu sprzedaliśmy ponad 100 sztuk), oraz Stephena Yatesa. Bardzo polecamy obejrzenie tych materiałów związanych z tematyką chińskiego zagrożenia.

Delegacja Telewizji Idź Pod Prąd wzięła udział w wiecu “Wolny Hongkong!” organizowanym przez młodych Hongkończyków w Warszawie.

Podczas niedzielnego nabożeństwa 8 grudnia samochód jednego z naszych pastorów, Radosława Kopcia, został zaatakowany. Na masce wyryto napis „Je*ać sekty”. Policja i prokuratura bardzo opieszale prowadzą śledztwo, a żaden z polskich dziennikarzy nie poinformował o tym ataku opinii publicznej.

W grudniu w Lublinie odbyło się również niesamowite spotkanie z 96-letnią Marianną Krasnodębską, odznaczoną wraz z rodziną Medalem Sprawiedliwych Wśród Narodów Świata za ratowanie Żydów w trakcie II wojny światowej. Spotkanie połączone było z projekcją pierwszego dokumentalnego filmu produkcji naszej telewizji „Sprawiedliwi wśród Narodów. Historia rodziny Jaroszów”, który jest już dostępny z angielskimi napisami.

Na początku grudnia odbył się siódmy Wieczór Amerykański z okazji Święta Dziękczynienia. Podczas spotkania wspominaliśmy, że pierwsi Polacy przybyli na teren dzisiejszych Stanów Zjednoczonych w roku 1609 i gdy nie dopuszczono ich do udziału w wyborach władz w kolonii Jamestown, zorganizowali strajk (tworzyli podstawy przemysłu amerykańskiego) i szybko uzyskali równe z innymi prawa. Zobacz relację z American Evening (film z angielskimi napisami).

Rok 2019 zakończyliśmy również rekordową ilością wpłat! W grudniu wsparło nas prawie 1200 osób i tym samym osiągnęliśmy cel, o który się modliliśmy – w każdym miesiącu w tym roku wspierało nas ponad 1000 darczyńców. Nikt z nas nie spodziewał się, że w tak biednym i nieprzyzwyczajonym do Bożego dawania narodzie, jakim są Polacy, uda się wykrzesać tak wielką i systematyczną ofiarność!

31 grudnia, w odpowiedzi na werbalne ataki rosyjskiego prezydenta Władimira Putina oskarżającego Polskę o wywołanie II wojny światowej, wystosowaliśmy petycję do prezydenta USA Donalda Trumpa z prośbą o pomoc Polsce w uzyskaniu reparacji wojennych od Rosji. Prosimy o Was nagłaśnianie tej sprawy.

newsletter-grudzień2019-IPP