#IPPTV

Bóg wielce pobłogosławił V Zjazd Klubów Idź Pod Prąd. Było to wspaniałe przeżycie braterstwa i wzajemna zachęta ludzi kochających wolność. Mieliśmy też przywilej gościć niezwykłe postacie, światowego formatu przeciwników komunizmu i globalizmu – Arthura Thompsona, dyrektora generalnego John Birch Society, największej organizacji antykomunistycznej na świecie, Martina Ohlsona, prezesa JBS i dyrektora ds. rozwoju, a także redaktor Hannę Shen, korespondentkę Telewizji Idź Pod Prąd z Tajwanu. Podczas Zjazdu połączyliśmy się z Jadwigą Chmielowską, opozycjonistką z czasów PRL, a dziś sekretarz generalną Stowarzyszenia Dziennikarzy Polskich.

Specjalne przesłanie do uczestników Zjazdu wystosował rektor Prager University Dennis Prager, który udzielił również wywiadu dla naszej telewizji w Parlamencie Europejskim.

Hasło Zjazdu: „WYBIERZ WOLNOŚĆ!”, zobacz fotorelację!

Zobacz, jak nasi goście zza Oceanu podsumowali wizytę w Polsce.

Podczas Zjazdu odbyła się druga w Polsce projekcja filmu „List z Masanjia” (reż. Leon Lee) przedstawiającego historię człowieka, który więziony i brutalnie torturowany w komunistycznych Chinach nie porzucił marzenia o wolności. Projekcje tego dokumentu są już organizowane przez Kluby IPP TV w całej Polsce.

W tym miesiącu nasza korespondentka z Tajwanu Hanna Shen była gościem w głównym programie Telewizji Polskiej oraz Polskim Radiu, a mecenas Andrzej Turczyn, wiceprezes partii Ruch 11 Listopada i komentator Telewizji Idź Pod Prąd, w związku z akcją „Broń ratuje życie” był cytowany z wypowiedziami prezydenta Donalda Trumpa we wszystkich mediach głównego nurtu.

Nasz film z poparcia #FreeHongKong dotarł do Azji. Największe media w Hongkongu podziękowały nam za wsparcie w walce o wolność. Amerykański pastor Bob Kraft mieszkający w Hongkongu podziękował nam za spopularyzowanie tej akcji – #FreeHongKong jest teraz głównym mottem protestujących! Nasi Klubowicze wsparli manifestację Hongkończyków w Warszawie.

Wielką popularnością cieszyły się plakaty autorstwa współpracującej z nami graficzki.

W 30. rocznicę masakry na Placu Tiananmen jako jedyni manifestowaliśmy pod ambasadą komunistycznych Chin w Warszawie, konsulatem w Gdańsku i pomnikiem ofiar Tiananmen we Wrocławiu. W upamiętnienie rocznicy włączyły się również nasze Kluby w Chicago i w Londynie.

W czerwcu wsparliśmy również wolnościowe dążenia Gruzinów, którzy sprzeciwiają się okupacji 20% terytorium Gruzji przez Rosję oraz dominowaniu ich życia politycznego przez rosyjską agenturę. W mediach społecznościowych uruchomiliśmy akcję #FreeGeorgia #RussiaGoHome.

Suwerenność Polski została poważnie naruszona przez Trybunał Sprawiedliwości Unii Europejskiej, który odmówił nam prawa decydowania o wieku emerytalnym sędziów. W związku z tym rozpoczęliśmy dyskusję nad wyjściem Polski z UE #PolExit.

Rozpoczęły się wakacje, w naszej redakcji mamy kilku nowych wolontariuszy, którzy rozpoczęli cykl programów dla młodzieży. Wielką zachętą jest dla nas udostępnienie animacji o polskich bohaterach przez Freedom Project Academy. Dzięki uprzejmości dr Duke’a Pesty opublikowaliśmy klip o królu Janie III Sobieskim z polskim lektorem.

W najlepszym liceum w Lublinie Małgorzata Kubicka i Kornelia Chojecka z naszej redakcji przedstawiły prezentację o edukacji w USA ze szczególnym uwzględnieniem Liberty University, na którym Kornelia wygłosiła wykład zeszłej jesieni. Licealiści reagowali dużym zainteresowaniem!

Dołączył do nas kolejny talent muzyczny – Wasces, który po 15 latach wrócił do rapu, bo nie mógł znieść pedofilii w kościele katolickim i obłudy biskupów ukrywających te zbrodnie. Jego rap ma już kilkadziesiąt tysięcy wyświetleń.

Siedmioletni trud Małgorzaty Gazdy z naszej redakcji, która niedawno obroniła doktorat, został zwieńczony wydaniem jej pracy doktorskiej w formie książki „Spór o «podpis w komórce”. Książka ta jako pozycja naukowa ukazała się w naukowej serii Biblioteka Filozoficznych Aspektów Genezy.

#IPPTV