NEWSLETTER IDŹ POD PRĄD SIERPIEŃ/WRZESIEŃ 2019

#IPPTV

Ostatni weekend wakacji zdominowała wizyta w Polsce wiceprezydenta Stanów Zjednoczonych Mike’a Pence’a, który przybył w zastępstwie prezydenta Donalda Trumpa. To bardzo ważne chrześcijańskie wydarzenie dla współczesnej Polski. Wielu Polaków po raz pierwszy w życiu słyszało Słowo Boże z ust przywódcy politycznego! Mike Pence bardzo trafnie wybrał fragment z II Kor. 3,17: „Gdzie Duch Pański, tam wolność”. To samo każdego dnia powtarzamy Polakom w naszych programach – bez nawrócenia elity naszego narodu do Chrystusa nie staniemy się nigdy silnym wolnym państwem. W Polsce komuniści pozostawili po sobie mit nieangażowania się chrześcijan w politykę. Zarówno świadectwo życia tego nawróconego do Jezusa byłego katolika, jak i jego przemówienie mogą być punktem zwrotnym w duchowej historii naszego pokolenia.

Ekipa z naszego kościoła i telewizji była jedyną zorganizowaną grupą witającą wiceprezydenta USA.

Pokazuje to niestety coraz większą skuteczność propagandy rosyjsko-niemieckiej oraz watykańskiej, by zniechęcać Polaków do partnerskiego sojuszu ze Stanami Zjednoczonymi na rzecz oddania niepodległości w ramach budowy federalnej Unii Europejskiej, co oznacza likwidację państw narodowych.

Zdjęcia naszej ekipy obiegły cały świat. Wiceprezydent Pence wraz małżonką uhonorowali naszą delegację, prawie zatrzymując limuzynę prezydencką i machając do naszych klubowiczów, którzy trzymali transparenty #Trump2020 i #PolandStandsWithUSA.

Opracowaliśmy ulotkę w wersji polskiej i angielskiej #PolandStandsWithUSA i prosimy Was o kolportowanie jej wśród Waszych znajomych: https://idzpodprad.pl/aktualnosci/dlaczego-polska-i-usa-powinny-trzymac-sie-razem-ulotka-do-pobrania/

Wydaliśmy książkę pastora Pawła Chojeckiego „Trudne wersety”, w której analizowana jest większość wersetów używanych przez ludzi kwestionujących wieczne bezpieczeństwo wierzących oraz największe herezje katolicyzmu. Dochód z tej książki Pastor przeznaczył na fundusz założycielski Uniwersytetu. W tym samym miesiącu fundusz zasilili inni donatorzy kwotą 110 000 złotych! To popchnęło do nas ku decyzji, by już w tym roku przystąpić do konkretnej realizacji projektu Uniwersytet. W tym roku rozpoczynamy pilotażowy przedakademicki kurs z historii pierwszego kościoła od czasów apostołów do cesarza Konstantyna prowadzony przez Andreasa Stutza, doktoranta Master’s University w Kalifornii oraz wykładowcę Israel College of the Bible.

Nasz film Hongkong #FreeHongKong stał się bardzo popularny i zyskał prawie 200 000 wyświetleń. Tysiące Hongkończyków dziękowało nam w komentarzach za wsparcie. Jako środowisko Idź Pod Prąd dołączyliśmy do międzynarodowej akcji #Eye4HK w ramach solidarności z sanitariuszką, która została postrzelona przez policjanta i straciła wzrok.

Przetłumaczyliśmy kolejny materiał (poprzedni przedstawiał króla Jana III Sobieskiego) promujący polskich Bohaterów Zachodu, tym razem o Marii Skłodowskiej-Curie. To pierwsza kobieta, która otrzymała Nagrodę Nobla i pierwsza osoba, która zdobyła dwie takie nagrody. Dziękujemy Amerykanom z Freedom Project Academy za udostępnienie nam tego filmu!

Cieszy nas, że młode pokolenie nastolatków (13-17 lat) garnie się do pracy w naszej redakcji. Zwieńczeniem wakacyjnych praktyk były sierpniowe warsztaty filmowe zakończone produkcją pierwszych filmów.

#IPPTV