Rektor Jerry Falwell jr. powiedział, że uczelnia będzie jedynym uniwersytetem posiadającym strzelnicęspełniającą wszystkie wytyczne  Narodowego Stowarzyszenia Strzeleckiego Ameryki  oraz Narodowego Stowarzyszenia Sportów Uniwersyteckich i będzie mogła przeprowadzać zawody we wszystkich olimpijskich dyscyplinach strzeleckich.

Falwell jest znany z poparcia dla prawa do posiadania broni. Zachęcał studentów do zdobywania pozwoleń na noszenie broni. Uważa, że im więcej odpowiedzialnych obywateli będzie miało broń, tym bardziej wzrośnie bezpieczeństwo.
W zeszłym roku, komentując zamach w San Bernardino, mówił: „Zawsze uważałem, że jeśli więcej dobrych ludzi nosiłoby broń, to mogliby powstrzymać tych muzułmanów, zanim ci ich zabili”.

W Polsce podobną postawę od lat zajmuje pastor Paweł Chojecki, który przypomina o nakazie Jezusa z Ewangelii Łukasza 22 rozdział 36 werset, by Jego uczniowie nie byli naiwni w sprawie broni. Paweł Chojecki wraz z Andrzejem Turczynem, prezesem ROMB-u, zainicjowali wśród polskich chrześcijan akcję #jestemchrześcijaninem, która ma na celu przełamanie złych pacyfistycznych tendencji wśród polskich chrześcijan.