Na Cmentarzu Wojskowym na Powązkach ekshumowano w środę rano kolejną osobę, która zginęła w katastrofie Tu-154M. Według nieoficjalnych informacji chodzi o grób Mariusza Handzlika.

To 11 ofiara katastrofy smoleńskiej ekshumowana w tym roku. Przeprowadzone dotąd ekshumacje potwierdziły, że w przypadku jednej osoby doszło do zamiany ciała.

Według nieoficjalnych informacji chodzi o byłego prezesa PKOl Piotra Nurowskiego. W jego grobie – czego oficjalnie nie potwierdzono – miał zostać pochowany Mariusz Handzlik, podsekretarz stanu w Kancelarii Prezydenta Lecha Kaczyńskiego.
Trumna, podobnie jak w poprzednich przypadkach, trafi do jednego z zakładów medycyny sądowej. Następnie zostaną pobrane próbki do badań DNA, histopatologicznych, toksykologicznych i fizykochemicznych. Przeprowadzona zostanie sekcja zwłok oraz tomografia, która posłuży do określenia obrażeń i przyczyny śmierci.

Tymczasem są już pierwsze wyniki badań genetycznych ofiar katastrofy smoleńskiej ekshumowanych w listopadzie. Po potwierdzeniu tożsamości pochowano Tomasza Mertę, w czwartek ma odbyć się ponowny pogrzeb Stefana Melaka.
W sumie jak dotąd ekshumowani zostali: para prezydencka Lech i Maria Kaczyńscy, Stefan Melak, Tomasz Merta, Aleksander Szczygło, nieoficjalnie Mariusz Handzlik, który został złożony do grobu Piotra Nurowskiego, Edward Duchnowski, Janina Natusiewicz-Mirer, Ewa Bąkowska oraz Dariusz Michałowski i w środę osoba pochowana w grobie Mariusza Handzlika.