Mord polityczny w III RP? Kowalski & Chojecki NA ŻYWO w IPP TV 27.02.2018

W dzisiejszym programie o 13:00 Kowalski&Chojecki&Turczyn rozmawiali na temat zabójstwa młodego mężczyzny przez przeciwnika PiS. Wydarzenie to miało miejsce 10.02. i zostało zupełnie w mediach przemilczane. Milczą także politycy PiS choć zabójstwo zostało dokonane przez osobę nienawidzącą rządów tej partii. Adrian C. kopał barierki ustawione na obchody miesięcznicy smoleńskiej, przechodzący obok młody mężczyzna zwrócił mu uwagę, za co został trzykrotnie ugodzony nożem, dwa razy w okolice serca, raz w brzuch. Mężczyzna w wyniku poniesionych obrażeń (Paweł K. 37 lat) zmarł w szpitalu. Pozostawił żonę i trójkę dzieci.

“Dla wielu z nas Paweł był znajomym, kolegą, przyjacielem, sąsiadem, fanem i kibicem Legii, pracownikiem Warszawskich Tramwajów” – możemy przeczytać na stronie zrzutka.pomagam.pl

Marian Kowalski: “Jest to wydarzenie już z precedensem, bo to nie pierwsza ofiara tego określonego klimatu, który wprowadza opozycja w Polsce i wprowadza bezkarnie! Myślę, że jeżeli media oficjalne, publiczne, będące jednak teraz przychylne wobec rządu będą zamiatały tę sprawę pod dywan, to będzie świadczyło o tym, że w zasadzie bezkarność po stronie „kodziarstwa” jest już zadekretowana jakimś tajnym układem. I możemy się spodziewać kolejnych przejawów agresji wobec osób o poglądach, które nie są bliskie, ogólnie mówiąc, “kodziarskim”. Może to być zachęta do tego typu incydentów. Ciekaw jestem jakie konsekwencje będą wyciągnięte wobec sprawcy. Prokuratura i sądy mogą nam jeszcze wiele interesujących przygód przysporzyć.”

– “Prokuratura na początku postawiła zarzut usiłowania zabójstwa, a teraz zamierza zamienić ten zarzut na zabójstwo. Z czym się to wiąże?” – pyta Tymoteusz Chojecki.

Mecenas Andrzej Turczyn: „Wiąże się to z tym, że ten pan będzie długo siedział w więzieniu. Zmienia się kwalifikacja czynu i odpowiedzialność karna zaczyna się od 12 lat pozbawienia wolności. Ale dlaczego o tym jest cisza? Mam takie przemyślenie, że cisza jest z tego powodu, że pan prezydent i pan premier ogłosili zgodę narodową, teraz jesteśmy już jednym plemieniem, już nie ma podziału na Polaków i obcych. W związku z tym nie może być tak, że pan premier i pan prezydent się mylili w swojej ocenie rzeczywistości. (…) A przecież to jest bardzo istotny temat dla opinii publicznej, może dotyczyć każdego z nas. Media całkowicie zawodzą. A przyczyną tego jest, to, że są to media partyjne, służalcze.”

Pastor Paweł Chojecki: „Przypominam, że oprócz tego znanego mordu politycznego w Łodzi, gdzie były ubek czy zwolennik PO z nielegalną bronią, o ile dobrze pamiętam wszedł do biura poselskiego PiS i chciał dokonać masakry, ale małokalibrowy pistolet mu się zaciął, później zaatakował nożem. Zginęła jedna osoba, druga została poważnie ranna. Tamten człowiek nie ukrywał, że to morderstwo jest motywowane politycznie. Myślę, że jego mocodawcy chcieli zastraszyć ludzi, którzy ośmielali się upominać o prawdę na temat zamachu smoleńskiego.”

– „W trakcie miesięcznic smoleńskich nastąpił podobny przypadek, że jeden z mężczyzn (zasłużony działacz Solidarności) został tak mocno kopnięty w brzuch, że po powrocie do domu zgłosił się do szpitala i również po kilku dniach zmarł. Tez była ogólnie cisza w mediach. My widzieliśmy wielokrotnie ekscesy takiej rozwydrzonej hołoty, które była praktycznie bezkarna. Policja się temu przyglądała, a ci bezkarnie obrażali, wyśmiewali, szturchali i popychali,a jak się okazuje używali bezpośredniej przemocy fizycznej. Teraz mamy rządy PiS-u i nic się praktycznie nie zmieniło. PiS nie zrobiło nic na odcinku poprawy bezpieczeństwa patriotów polskich. Minister Błaszczak, który wcześniej był odpowiedzialny za bezpieczeństwo Polaków, nie zrobił dosłownie nic w temacie zabezpieczenia dla patriotów.”

– „Kiedy Marian Kowalski pojawił się demonstracji KOD-u i powiedział tylko parę słów, miał sprawę sądową! Miał proces za zakłócanie porządku na manifestacji KOD-u. Pytam się ile procesów Polska wytoczyła tym prowokatorom z KOD-u, temu który udawał martwego i się położył na asfalcie?! A teraz minister Brudziński ogłosił, że będzie ścigał mowę nienawiści, takie przestępstwa będzie ścigało MSWiA.” – powiedział pastor Paweł Chojecki.

Andrzej Turczyn: „Cytuję: za bezpieczeństwo obywateli odpowiada państwo, nie sam obywatel za swoje bezpieczeństwo, tylko państwo i stosowne służby państwowe, które to państwo powołuje” – to jest deklaracja bezpieczeństwa Polaków wygłoszona przez wiceministra Zielińskiego, który dalej jest wiceministrem spraw wewnętrznych i administracji, stąd deklaracja choć się zmienił premier jest nadal aktualna.”

– “Panie ministrze Zieliński, gdzie były pana służby?” – pyta retorycznie mecenas Andrzej Turczyn.

Marian Kowalski: „Faszystowskie bojówki „Obywateli RP” działające na zamówienie obcych ambasad nie mogą być bezkarne. Ja jako obywatel żądam, aby państwo polskie doprowadziło do takiej sytuacji, że z obszaru ładu demokratycznego będą wykluczeni ludzie, którzy jasno zapowiadają łamanie prawa i stosowanie przemocy wobec innych. Pobłażanie tego typu inicjatywą, rejestrowanie kolejnych stowarzyszeń, nie wyciąganie konsekwencji wobec fundacji tj. pana Kramka i tej jego ruskiej dziewoi. To jest miara upadku tej Rzeczpospolitej. Zapowiadam państwu lojalnie, jeśli Ruch 11 Listopada będzie miał wpływ na stanowienie prawa w Polsce , to minister żadnego rządu nie przejdzie nie wytłumaczywszy się wobec takiej obojętności wobec tego typu bandyckich, faszystowskich zachowań.”

Mecenas Turczyn: (…) „Pan minister Zieliński zakomunikował nam, praworządnym Polakom, żeby raczej nie myśleć o tym, że będziemy mogli posiadać broń w celu obrony np. przed takimi nożownikami, którzy praworządnych ludzi mordują na ulicach stolicy. Nie myślcie o tym nawet, będą was pilnowały służby… A jak przychodzi, co do czego to obywatel jest bezbronny i obywatelem nie ma się, kto zająć, bo służb nie ma.”

Zapraszamy do obejrzenia całego odcinka:

https://www.youtube.com/watch?v=dWtM3Ga-o3k

Pozostałe tematy poruszane w odcinku:

  • Hiszpańskie media o Polsce: Chiny próbują skłócić UE, chcą przeciągnąć Polskę na swoją orbitę.
  • Prezydent USA Donald Trump powiedział podczas spotkania ze stanowymi gubernatorami, które odbyło się w Białym Domu, że że Rosja pomaga Korei Północnej omijać sankcje.
  • Wrocław ma nową tradycję obchodzenia Chińskiego Nowego Roku
  • Brutalna próba obrony wielkich kontraktów dla agencji ochroniarskich na dworcach
  • Antoni Macierewicz, wiceprezes Prawa i Sprawiedliwości oraz były minister Obrony Narodowej, występując w poniedziałek w auli Katolickiego Uniwersytetu Ameryki (Catholic University of America) podkreślił, że NATO jest sojuszem opartym na systemie wartości chrześcijańskich.