Papież Franciszek zmienia nauczanie kościoła katolickiego w sprawie osób rozwiedzionych.
W liście do biskupów argentyńskich potwierdził ostatecznie, że jest możliwość by rozwiedzeni przystępowali do komunii. Zakończył tym samym spekulacje trwające od czasu publikacji adhortacji „Amoris laetitia”
Z listu papieża Franciszka do biskupów Buenos Aires wynika, że nie ma innej interpretacji rozdziału ósmego „Amoris laetitia” niżta dopuszczająca osoby rozwiedzione w nowych związkach do spowiedzi i Eucharystii.
List papieża otwiera oczy nawet tak oddanym katolikom jak Tomasz Terlikowski, który pisze: „Trudno nie zauważyć, że droga jaką wybrał papież Franciszek jest drogą pełzającej rewolucji doktrynalnej. Papież chciał zmienić dotychczasową praktykę i powoli realizuje swój zamysł. Nie da się udawać, że jest inaczej. „
Co będzie dalej? Kandydat Partii Demokratycznej na wiceprezydenta Stanów Zjednoczonych – Tim Kaine uważa, ze Kościół Rzymskokatolicki niedługo zmieni swoje nauczanie dotyczące tak zwanych małżeństw homoseksualnych. Na spotkaniu z działaczami gejowskimi Kaine – który sam jest katolikiem – mówił ” Myślę, że to się zmieni, ponieważ mój kościół naucza o stwórcy który w pierwszych rozdziałach Księgi Rodzaju spojrzał na cały świat, w tym na ludzi i powiedział „To jest bardzo dobre”. Zacytował również słynną odpowiedź papieża Franciszka na pytanie o homoseksualistów w kościele: „Kimże ja jestem by osądzać?”