Pogoda w dniu dzisiejszym nie dopisała. Mimo złej aury – jak co roku – odbyły się dni otwarte UMCS mające na celu przyciągnąć tegorocznych maturzystów, by ci zapełnili sale wykładowe uczelni w przyszłym semestrze. Impreza promocyjna skupiła się w „Chatce Żaka”, gdzie przedstawiciele różnych wydziałów zaznaczyli swą obecność. Nie brakowało śpiewów i tańców – zarówno z ziemi ojczystej, jak i z innych kontynentów. Atmosfera była przepełniona radością i kolorami.

 

W takim klimacie dla kontrastu pojawiła się Studencka Grupa Pantomimy Chrześcijańskiej, która przedstawiła mimodram pt. “KIERAT”. Grupa składająca się z 8 osób w czarnych strojach i z ucharakteryzowanymi twarzami występowała przed budynkiem „Chatki Żaka”, gdy z nieba siąpił deszcz. Ich krótkie przedstawienie miało na celu pokazanie kruchości życia, w którym skupiamy się wyłącznie na rzeczach doczesnych, zapominając o tym,co najważniejsze.

 

Tą drogą członkowie grupy chcieli przekazać podziękowania:

Dziękujemy serdecznie wszystkim osobom, które nakłoniły nas do spróbowania sił w pantomimie, dzieliły się swoimi pomysłami i wiedzą, jaką zdobyły podczas swoich występów przeszło 15 lat temu. Szczególne podziękowania kierujemy do Ani Fałek, która zmobilizowała nas  i pomogła zrealizować to przedsięwzięcie.

Galeria zdjęć na stronie Fundacji Twój Ruch: http://twojruch.net/archiwum/item/462-kierat