KATOLICYZMU JUŻ NIE MA! Ksiądz potwierdza słowa M. Kowalskiego. Kowalski&Chojecki IPP TV 22.02.2018

Tematem głównym dzisiejszego programu o 13:00 była sytuacja w kościele Katolickim, którego właściwie już nie ma! Stwierdzają to już nawet katoliccy księża. Marian Kowalski i Paweł Chojecki komentowali m. in.wypowiedzi księdza prof. Andrzeja Kobylińskiego, który udzielił bardzo interesującego wywiadu Grzegorzowi Górnemu. Ks. Kobyliński z Instytutu Filozofii Uniwersytetu Kardynała Wyszyńskiego w Warszawie – był gościem Grzegorza Górnego w Internetowej Telewizji wPolsce w programie “Między Matriksem a Krucyfiksem”.

Według księdza profesora radykalna zmiana w Kościele Rzymskokatolickim nastąpiła wraz z abdykacją papieża Benedykta XVI w roku 2013 roku. Obecnie postępuje decentralizacja kościoła, mamy do czynienia z różnymi modelami katolicyzmu. Różnice nie dotyczą spraw błahych – są już doktrynalne, obejmują rozumienie prawd wiary i moralności (np. błogosławienie związków homoseksualnych w Niemczech, podejście do ruchu LGBT czy sprawa spowiedzi usznej).

Średniowieczne rozumienie papiestwa się skończyło wraz z abdykacją Bednedykta XVI. To była rewolucja, przewrót kopernikański w KK, co zamknęło stary model katolicyzmu, teraz rodzi się nowy i nie wiadomo do końca jaki będzie.

Potrzebujemy kilkudziesięciu lat by na nowo poskładać KK – potrzeba wiele pokory i pracy, jak tego dokonać nie wie nawet Franciszek i jego doradcy!

https://www.youtube.com/watch?v=_zXJgcHyH-E

Marian Kowalski: “Ten wywiad powinny obejrzeć setki tysięcy Polaków a nie sto osób.Nie sposób ukryć tego co się dzieje, ponieważ obecny papież sprawia wiele trudności nawet największym obrońcom katolicyzmu. Zadawanie sobie kolejnych pytań musi doprowadzić do źródła problemu.”

– “Wiem jak wygląda kościół katolicki w Polsce i innych krajach Europejskich i za Oceanem. A ci którzy nas krytykują, to całe życie chodzą do najbliższego kościółka i myślą, że tak jest wszędzie. Guzik prawda. Nigdy nie czułem takiego osamotnienia cywilizacyjno-kulturowego wchodząc do kościoła, gdzieś daleko od domu. To są różne kościoły np. gdzie spotykamy np. kobiety pełniące rozmaite posługi kapłańskie, odmienny stosunek do kwestii obyczajowych,dostrzegamy zamiany świątyń w miejsca do zwiedzania, muzea, a wierni są tylko marginesem uczestników.”

– “To jest przeświadczenie polskich katolików, którzy nigdy nie wyjeżdżali z Polski albo nie byli nigdy w kościele gdzieś zagranicą, że wszędzie jest tak jak u nas: pasterka, opłatek, grzech, spowiedź, kapliczka przydrożna. Tak nie jest wszędzie, to jest nasze, nazywamy to katolickie, bo mamy wrażenie, że tak jest wszędzie, ale to nieprawda. Troska o to, aby nie spaskudzić prawdziwego chrześcijaństwa na siłę trzymając je przy katolicyzmie modernizującym się jest bardzo ważna. Na to nie możemy pójść. Już dzisiaj papież ujawnia, że myślenia o polityce nauczyła go komunistka latynoska” – dodaje Marian Kowalski.

Pastor Paweł Chojecki: „To powinno zostać powiedziane wszystkim katolikom w kościołach zamiast listów z Episkopatu, który cały czas broni Rosji. To właśnie te fakty, o których mówił ks. Andrzej Kobyliński, powinny być podane katolikom do wiadomości, żeby zdali sobie sprawę z tego, że nie chodzą już do kościoła katolickiego. Takiego kościoła już nie ma i ten ksiądz powiedział to stanowczo i otwarcie. Ksiądz powiedział jasno: Polacy kościół jaki znaliście został zamknięty, jego już nie ma! Wraz z abdykacją Benedykta XVI, kościół katolicki jaki znaliście się skończył. Teraz budujemy coś nowego, ale co z tego wyjdzie tego jeszcze nie wiemy.”

– “Warto by tych katolików poinformować, powiedzieć; ludzie kochani zmieniliśmy zdanie, tamten model już się nam nie podoba i my hierarchowie w Watykanie stwierdziliśmy, że budujemy nowy kościół. Albo idziecie z nami albo nie, ale to nie ma już nic wspólnego z tamtym kościołem. Biskupi katoliccy tego nie zrobią, bo są ohydnymi kłamcami, dlatego udają przed Polakami, że kościół nic się nie zmienił. 15 lat temu napisałem taki artykuł „Karp a sprawa Polska” to był króciutki artykuł. Napisałem w nim; zobaczycie katolicy, że ta zmiana, że w Wigilię można jeść golonkę wydaje się nic nie znaczącą zmianą, ale to jest początek lawiny, która zmiecie wasz kościół…” – powiedział pastor Paweł Chojecki.

Trybun broni palnej mecenas Andrzej Turczyn: “Smucę się nad tym, że Polacy nie dostrzegają stanu kościoła Katolickiego, że to jest antyboży system, który nie proponuje niczego wartościowego w zakresie spraw duchowych. Oczywiście byłoby fajnie, żeby ludzie patrzyli trzeźwo a nie żyli pobożnymi życzeniami.

Trzeba pamiętać, że te duchowe fundamenty ludzkiego działania są niezwykle istotne w takim praktycznym, społecznym wymiarze.

Zapraszamy na cały komentarz:

https://www.youtube.com/watch?v=Rhm0PPq4vKI

Kolejne tematy poruszone w odcinku, to:

  • Media o akcji Partii Ruch 11 listopada #MacierewiczNaPremiera i #MorawieckiDoDymisji
  • Ksiądz De Souza (USA) podaje garść faktów, które świadczą o tym, że Watykan wspierał reżimy.
  •  Papież Franciszek: Tak. Jedna z nich nauczyła mnie rozumieć rzeczywistość polityczną. Była komunistką.
  • Trump rozważa uzbrojenie niektórych nauczycieli (w związku z atakiem na Florydzie)
  • Red. Michał Rachoń w programie #Minęła20 jak #IPPTV