Granice są najgorszym wynalazkiem polityków w historii – powiedział Jean-Claude Juncker na Forum Europejskim w Austrii.

Przewodniczący Komisji Europejskiej mówił, że uchodźcom i ich dzieciom trzeba okazać solidarność. Nawoływał też do walki z nacjonalizmem cytując, Francois Mitterranda, który twierdził, że nacjonalizm prowadzi do wojny. Państwa Europy Środkowej nie przejmują się zbytnio zdaniem Junckera.
Premier Węgier Viktor Orban oświadczył w wywiadzie dla brazylijskiego dziennika Folha de Sao Paulo, że Węgry w stu procentacvh chronią swoje granice niezależnie od tego, czy Turcja spełni swoje groźby o wpuszczeniu do Europy tłumów migrantów.
Według Orbana państwa europejskie nie mogą dotrzymać złożonej Turcji obietnicy o ruchu bezwizowym. Węgierski premier nie martwi się groźbami Turcji.
Bramą wjazdową do Europy jest węgierska granica, a my swoją granicę chronimy w stu procentach – oświadczył.
Premier Czech – Bohuslav Sobotka – powiedział w wywiadzie dla dziennika Pravo, że nie chce, by w jego kraju utworzyła się jakakolwiek silna muzułmańska mniejszość. Poddał w wątpliwość, czy w ogóle możliwa jest integracja w społeczeństwie osób pochodzących z obszarów o innej religii i kulturze.
W kontekście frontalnego ataku eurołajdaków na państwa narodowe i ich granice warto przypomnieć, kto je wymyślił. Dzieje Apostolskie 17:26: (Bóg) z jednego pnia wywiódł też wszystkie narody ludzkie, aby mieszkały na całym obszarze ziemi, ustanowiwszy dla nich wyznaczone okresy czasu i granice ich zamieszkania,
Wskazuje to jednoznacznie na duchowe, antyboże korzenie projektu Unii Europejskiej. Jedynym kościołem w Polsce, który w roku 2003 przed Euroreferendum oficjalnie ostrzegał przed szatańską inspiracją lewackiego planu UE, był Kościół Nowego Przymierza w Lublinie.