Wczoraj wczesnym rankiem w angielskim Harlow doszło do kolejnej napaści na Polaków.

Tym razem dwóch Polaków zostało zaatakowanych w centrum miasta przez 4 lub 5 napastników.
Polacy zostali odwiezieni zostali do lokalnego szpitala. Jednemu z nich opatrzono rany cięte głowy, drugiemu złamany nos. Poszkodowani to mężczyźni w wieku ok. 30 lat. Miejscowa policja informuje o możliwym “przestępstwie nienawiści”, jednak podobnie jak w przypadku poprzedniego ataku, nie chce jednoznacznie określić motywów sprawców.
Do pobicia doszło zaledwie kilkanaście godzin po marszu milczenia, którym upamiętniono ofiarę poprzedniej napaści – Arkadiusza Jóźwika. W marszu wzięło udział ponad tysiąc Polaków.
Zgromadzeni Polacy przybyli z całej Wielkiej Brytanii otoczyli ławkę, gdzie przed tygodniem doszło do tragedii. Tu nastąpiły przemowy zaproszonych gości. Następnie przeszli w milczeniu, z polskimi flagami, przez miasto.
W związku z napaściami premier Beata Szydło wyśle trzech ministrów: Ministra Spraw Zagranicznych Witolda Waszczykowskiego, Ministra Sprawiedliwości – Zbigniewa Ziobro, oraz Ministra Spraw Wewnętrznych – Mariusza Błaszczaka.  aby porozmawiali ze stroną brytyjską o bezpieczeństwie Polaków na Wyspach.