Wojna informacyjna w Polsce trwa w najlepsze. Dzisiejsza Gazeta Polska Codziennie donosi o tym, że obce służby mogą aktywnie uczestniczyć w próbie zaszkodzenia Polskiej Wytwórni Papierów Wartościowych. Całą sprawę bada już Agencja Bezpieczeństwa Wewnętrznego.

Polska Wytwórnia Papierów Wartościowych jest spółką produkującą banknoty, paszporty, dowody osobiste oraz legitymacje dla fukcjonariuszy służb mundurowych. Gdy z początkiem roku 2016 zmienił się prezes spółki, na jego temat w mediach zaczęły pojawiać się nieprzychylne artykuły. Zdarzenie to łączone jest również z negocjacjami ze stroną Armeńską.  

Polskie przedsiębiorstwo przez lata współpracy z tamtejszym rządem wdrożyło m.in. system wydawania paszportów i kart identyfikacyjnych. W ostatnim czasie Armenia chciała jednak zawrzeć z PWPW bardzo istotną umowę – kontrakt na produkcję banknotów. Kontrakt armeński jest bardzo istotny nie tylko z powodów biznesowych, ale także wywiadowczych. Armenia to zaufany sojusznik Rosji. Na początku 2016 r. Moskwa przyznała temu niewielkiemu krajowi dziesięcioletni kredyt w wysokości 200 mln dol. na zakup uzbrojenia. Z kolei w ubiegłym tygodniu Armenia wraz z Rosją, Białorusią i Kirgistanem uczestniczyła we wspólnych ćwiczeniach przy polskiej granicy.