Film o Stworzeniu Świata – “Genesis: Paradise Lost 3D” – na ekranach amerykańskich kin!

W Stanach Zjednoczonych na ekrany kin wchodzi długo wyczekiwany film przedstawiający biblijną relację o stworzeniu (Genesis: Paradise Lost 3D) – jego amerykańska premiera odbędzie się 13 listopada. Bilety można nabyć na stronie  https://genesismovie.com/
Od ponad 150 lat jedno przekonujące kłamstwo w historii wstrzymywało miliony od poznania Prawdy. Prawdy o tym, kim są. Prawdy, dlaczego tutaj są. I najważniejsze, od Prawdy: Kto ich stworzył. Wielki Wybuch, ewolucja, miliony lat, pochodzenie życia. Nie znamy żadnych przykładów, nie możemy tego zaobserwować, nie możemy tego powtórzyć. Ludzie ślepo w to wierzą. Tylko Prawda może Cię wyzwolić!
https://www.youtube.com/watch?time_continue=145&v=NnSX5KCqGPs
Dwa lata temu redakcja telewizji Idź Pod Prąd miała okazję odwiedzić siedzibę Fundacji Erica Hovinda „Creation Today” na Florydzie i porozmawiać z reżyserem i producentem, tego niezwykłego filmu – Ralphem Streanem.
Ralph Strean: Zrozumienie przez chrześcijan niezwykłej wagi kwestii zbawienia i nieprzyjmowania ewolucji jest bardzo ważne, ponieważ ewolucja jest jedną z głównych przyczyn, dla których świat odrzuca Boga. To jest nasz wróg numer 1. Chrześcijanie twierdzący, że teoria ewolucji jest prawdziwa lub Bóg użył ewolucji, po pierwsze nie czytają Biblii i nie rozumieją czego Biblia nas jasno naucza, po drugie idą na kompromis… Kiedy spędzi się trochę czasu na studiowanie kreacjonizmu, wtedy idea ewolucji staje się śmiechu warta i widać, jak bardzo jest głupia. Naukowiec, który wierzy, że rzeczywiście pochodzimy od małpy, a ona sama powstała z morskiego szlamu rażonego przez błyskawicę… – przecież to absurd! To oni wierzą w bajki. Niesamowite, co dzieje się kiedy człowiek studiuje kwestie kreacjonizmu! Następuje zmiana paradygmatu, wszystko się odwraca i człowiek zdaje sobie sprawę ze śmieszności swoich dotychczasowych poglądów.
Przyłączcie się do naszej akcji na Facebooku i Twitterze (#NiePochodzęOdMałpy)!
A od czego się to wszystko zaczęło?
Ralph Strean: Zaczęło się od tego, ze pomyślałem sobie: No dobrze, robię grafikę komputerową, pracowałem dla Disneya i innych i wiem, jak to robić. Czy nie byłoby wspaniale teraz, kiedy jestem zbawiony, znaleźć sposób na chwalenie Boga moim talentem? (…) Postanowiliśmy zrobić rodzaj dokumentu animowanego, gdzie byłoby zawarte wszystko.
Ralph Strean: Obecnie dziwną wydaje się myśl, ze Bóg opisany w Biblii mógł stworzyć świat, choć półtora wieku temu wszyscy w to wierzyli! Chcemy przedstawić ludziom epicki obraz stworzenia w najwyższej jakości 3D, mówiący o tym, że kreacjonizm to prawda. Bóg stworzył świat, jak i nas, jesteśmy przed nim odpowiedzialni, a Jezus Chrystus jest naszym Zbawicielem i związek z nim decyduje czy spędzimy wieczność z Bogiem.
Już nie możemy się doczekać polskiej premiery!
Zapraszamy do obejrzenia całego wywiadu:
https://vimeo.com/241232710
https://genesismovie.com/tickets