Israel Katz to idiota!” – powiedział Eli Barbur w Telewizji Idź Pod Prąd. Szef serwisu TEL AWIW OnLine stwierdził, że w Polsce nie ma poważnego partnera dla Stanów Zjednoczonych. Liczyliśmy na rząd PiS, ale niestety rozczarował nas. Co mamy zrobić, by naprawić relacje Polski z Izraelem?

Komu zależy na skłócaniu Polaków z Żydami? 

– Nie ma co do tego wątpliwości: Niemcom i Rosji. Powinniśmy to wygasić. Za aferę ze szczytem V4 w Izraelu są odpowiedzialni Żydzi, ale za burzę związaną z ustawą IPN sprzed roku odpowiada Polska. Premier Mateusz Morawiecki się wtedy nie popisał – komentuje Eli Barbur w wywiadzie dla IPP TV.

Zapytany przez pastora Pawła Chojeckiego, czy widzi w Polsce poważnego partnera po stronie konserwatywnej, który mógłby podjąć współpracę ze Stanami Zjednoczonymi, Eli Barbur odpowiedział:

Obawiam się, że nie. Myślałem, że z PiS będą możliwe porozumienia, ale niestety…

Dziennikarz TEL AWIW OnLine i pastor Paweł Chojecki zgodnie wskazali, że polsko-żydowski konflikt ma głębsze podłoże, duchowe. I to tu jest klucz do poprawy naszych relacji.

Paweł Chojecki zaznaczył, że współczesne chrześcijaństwo ewangeliczne stoi murem za Izraelem, często bardziej niż Żydzi. „To fantastyczne zjawisko!” – skwitował Eli Barbur.

Redaktorzy Ivan Belostenko i Eunika Chojecka zapytali o plan pokojowy administracji Donalda Trumpa.

W Izraelu nie będzie żadnego poparcia dla podziału Jerozolimy – odpowiedział Eli Barbur. Grupy chrześcijan ewangelicznych w USA na pewno się nie zgodzą na ten plan stulecia. W planie pokojowym dla Bliskiego Wschodu raczej nie będzie elementu podziału Jerozolimy. Prezydent Donald Trump zrobił znakomitą rzecz – przeniósł ambasadę USA do Jerozolimy. To nigdy nie zostanie zapomniane – dodaje.

Eli Barbur pozytywnie odniósł się do petycji Ruchu 11 Listopada do Prezydenta Donalda Trumpa o pomoc w uzyskaniu reparacji wojennych od Niemiec i Rosji za II wojnę światową:

To ciężka sprawa, ale sam pomysł jest pozytywny, Niemcy powinni zapłacić za II wojnę światową. Trzeba skompilować sprawy polsko-izraelskie przy wsparciu USA.

PODPISZ PETYCJĘ #ReparacjeDlaPolski: https://petitions.whitehouse.gov/petition/petition-president-donald-trump-assisting-poland-obtaining-war-reparations-germany-and-russia

Pastor Paweł Chojecki dodaje:

Stany Zjednoczone, by wygrać dziś Europę, muszą zasadzić porządnego kopa Niemcom! I nasz pomysł z reparacjami wojennymi idealnie się do tego nadaje.

Pod koniec wywiadu Eli Barbur został zapytany o papieża Franciszka i jego słowa o wsiadaniu do arki braterstwa z muzułmanami:

Papież Franciszek jest lewicowcem, chyba nie ma co do tego wątpliwości. Papież dziś nie jest według mnie ważnym czynnikiem międzynarodowym – skomentował Eli Barbur.

ZOBACZ CAŁOŚĆ WYWIADU W IPP TV:  

https://youtu.be/aZrYfClWJtU