Duda atakuje Macierewicza! “Nie ma kompetencji w MON” Kowalski & Chojecki NA ŻYWO w IPP TV 21.12.2017

Dziś ostatni w 2017 roku program Kowalski&Chojecki NA ŻYWO. Dołączył do nas trzeci muszkieter: mecenas Andrzej Turczyn. Tematem głównym tego odcinka był medialny atak prezydenta Dudy na najlepszego ministra w rządzie PiS: Antoniego Macierewicza! Przypominamy o naszej akcji w mediach społecznościowych: #MuremZaMacierewiczem. Na antenie Polsat News prezydent skrytykował szefa MON, mi.in. powołując się na te obśmiane, francuskie nieloty Caracale, mówiąc: Uważnie się przyglądam temu, w jaki sposób te elementy są realizowane i staram się także przyczyniać do tego, żeby były realizowane dobrze. (…) Trzeba też pana ministra z tego rozliczać, w jaki sposób realizowana jest modernizacja, w jaki sposób są wydawane te pieniądze na polskie wojsko. (…) Mam sporo wątpliwości, chciałbym, żeby to wszystko funkcjonowało lepiej. Mieliśmy mieć śmigłowce dla polskiej armii – nie mamy ich, mieliśmy je mieć w zeszłym roku, pan minister osobiście obiecywał w mediach, że one będą – nie ma ich.

Marian Kowalski: Pan prezydent grozi i chce ukarać pana Macierewicza, to jest jakaś przygrywka w tym kierunku i ja tak to rozumiem. Oczywiście sprawa tego sporu na linii pan Soloch (realizowanej przez prezydenta) –  Macierewicz, trwa od dawna. Przypuszczam, że cała intryga ze zmianą premiera, zmianą rządu, której nie było ma na celu po cichutku pomalutku przygotować wyborców PiS do odsunięcia ministra Antoniego Macierewicza od polskiej armii.

Andrzej Turczyn: Moim zdaniem, pan prezydent Duda powoli zaczyna komunikować Polakom decyzję, która przez niego albo nie przez niego została podjęta. Decyzja o usunięciu z MON ministra Antoniego Macierewicza. I myślę, że Duda to artykułował wprost. Prezydent na antenie Polsatu powiedział wprost, że przygotowywana jest zmiana zarówno w zakresie osoby na stanowisku szefa MON, jak i w zakresie polityki, która będzie w MON prowadzona. Oczywiście ludowi trzeba przedstawić pretekst, który będzie to uzasadniał – będzie on związany z modernizacją armii. Te działania będą konsekwentnie prowadzone z premierem Morawieckim, aż do momentu odwołania ministra Macierewicza, chyba że sprzeciw społeczny będzie tak intensywny, że oni się powstrzymają.

Paweł Chojecki: Zauważcie państwo, że teraz jest czas świąteczny, pamiętacie jak zaklinał rzeczywistość abp Gądecki wzywając wszystkich do pojednania ze wszystkimi, jak w sukurs weszła mu pani Barbara Fedyszak-Radziejowska, a w sercu się pojednać, nie mieć żadnej nienawiści. Prezydent Duda jest przede wszystkim znany, jak to Marian Kowalski mówi z „aportowania hostii”, poprzedni Bolek był znany, że miał w klapie „Matke Boske” a w ręku długi długopis z JPII, czyli to są takie atrybuty za pomocą, których “Bolki” zostają “legendowane” z katolickiego, polskiego społeczeństwa. Chińska podróbka TW Bolka. Rozgrywający z Rosji czyli patroni WSI myślą o Polakach, że to jest taki głupi katolicki naród, że jak im się jakąś pobożną chorągiewką zamacha, to każdego “Bolka” się “zalegenduje”, a oni będą tego słuchać z nabożną miną… Zobaczcie jak zachowuje się Duda przed chrześcijańskimi świętami – rozgrzewa konflikt, udzielając wywiadu w Polsacie!!!

– Doktor Targalski mówił jakich czas temu, że pan Duda to jest taki człowiek znikąd, z Unii Wolności, taki teczkowy, który za Lechem Kaczyńskim nosił teczkę, a w chwili próby nie potrafił okazać nawet minimum uczciwości i honoru, tylko oddał zdrajcom polski klucze do tajnej kancelarii Lecha Kaczyńskiego, kiedy nie miał do tego prawa! Miedwiediew i towarzysz Putin go o to prosili, to nie wypadało odmówić. (…) Duda działa jak tchórz, jak zwykły mały człowieczek. O tym mówił też doktor Targalski, że nie mając żadnego zaplecza politycznego był zdany na łaskę prezesa. Chciał się jakoś wyemancypować, dlatego oparł się na środowisku ubeckim, stąd wszystkie jego kolejne działania, wizyta w Polsacie w skandalicznym momencie, kiedy wspominaliśmy ofiary stanu wojennego – on rechotał razem z resztą tej komunistycznej sfory z polaków i ich tragedii. Ten człowiek nie ma żadnych chrześcijańskich wartości. I ten wywiad w Polsacie, to jest postawienie kropki nad „i”, jeśli chodzi o jego zwrócenie się w kierunku środowiska ubeckiego, to są jego rodacy kodziarze i on tam teraz szuka poparcia na dokończenie tej kadencji i na nastepną. Zawiedzie się totalnie, bo jest już lepszy. Na horyzoncie wzeszło słońce – klan Morawieckich przejmie wszystko.

 

 

Paweł Chojecki: Ten rok był rokiem kluczowym dla społeczeństwa polskiego i rzeczywiście jakieś zręby organizacyjne powstały: jest partia Ruch 11 Listopada jest Telewizja Idź Pod Prąd, czyli na poziomie organizowania Polaków zrobiliśmy to, co trzeba. Następny rok, będzie kluczowy dla naszej polityki i bardzo dobrze, że wchodzimy w rok 2018 mając już kontakt z wami, że stworzyliśmy razem środowisko. To nie jest to samo, co 15 lat temu, w czasach „kłócenia się z telewizorem”, kiedy człowiek był bezbronny wobec tej nachalnej propagandy, na każdej stacji leciało to samo. Teraz mamy codziennie kontakt z wami, to jest kilkadziesiąt tysięcy osób, może więcej. Gdziekolwiek się ruszymy wszyscy wiedzą, kim jesteśmy i jakie poglądy reprezentujemy, a mamy tylko 9 tysięcy subskrybentów… Nie na subskrypcjach mi zależy, ale na tym, abyśmy razem spotkali się, my wolni Polacy i zorganizowali się już dziś w partię polityczną, ten cel został osiągnięty. Idziemy przygotowani w rok 2018, gdzie rozegra się bój polityczny o Polskę.

Dymisja ministra Macierewicza jest jedną z opcji, ona powinna uruchomić przewrót sceny politycznej, wywrócenie wszystkiego do góry nogami, jeśli chodzi o ten już po części zakonserwowany układ PiS i nie ma nic poza PiS-em. Oczywiście nie jesteśmy tak przygotowani pod względem materialnym jak nasi wrogowie, ale my mamy błogosławieństwo Boże. Ale jeśli nie staniemy osobiście przy Jezusie Chrystusie to przegramy, dlatego kluczowe dla Polski jest traktowani Świąt Bożego Narodzenia jako spotkania z żywym Bogiem. Weźcie Nowy Testament zobaczcie, czego Jezus Chrystus chce od Ciebie… Będzie kilka dni wolnych, nie masz już wymówki.

Najlepsze życzenia Bożonarodzeniowe od naszej wspaniałej trójki Muszkieterów, Kowalski&Chojecki&Turczyn i od całej Redakcji Idź Pod Prąd! 

Jeżeli Bóg z nami, któż przeciwko nam? (Rz 8,31)

Zapraszamy na cały komentarz: 

https://www.youtube.com/watch?v=6c38QrmMqJY