Dość okłamywania Polaków przez niemieckie media! Kowalski & Chojecki NA ŻYWO w IPP TV 7.03.2018

Dziś w programie o niemieckich mediach w Polsce. Nasi komentatorzy Kwalski&Chojecki omówią sprawę “fake news’a” z portalu onet.pl, gdzie dziennikarze Andrzej Gajcy i Andrzej Stankiewicz podali informację, że współpraca polsko-amerykańska została zawieszona. Natomiast rzecznik prasowa Departamentu Stanu USA oświadczyła: “Doniesienia o rzekomym zawieszeniu współpracy wojskowej, dotyczącej bezpieczeństwa albo dialogu na wysokim szczeblu z Polską, są zwyczajnie nieprawdziwe.” 

Niemiecki portal onet.pl kłamał, wypuścił tzw. fake news’a czy poniesie konsekwencje według was? – pyta Agata Kowalska.

Marian Kowalski: „Coś musiało być na rzeczy tutaj. Kwestie tej ustawy IPN wałkujemy już od dawna. W zależności jakiego ośrodka medialnego słuchamy to mamy inną narrację. Rozsądne stacje jak IPP TV mówią, że w tym oświadczeniu było, że USA obserwują z niepokojem nieporozumienia między sojusznikami, a jak słuchałem Tok Fm to Stany Zjednoczone prawie nam wypowiedziały wojnę. Dwie rzeczy mnie interesują, jeżeli rzeczywiście to była wiadomość fałszywa to czy premier Morawiecki powróci do koncepcji decentralizacji i repolonizacji mediów, a druga rzecz to czy pan redaktor z onetu – Andrzej Stankiewicz – będzie nadal stałym gościem TVP Info? I czy nadal będzie miał wolną rękę w swojej narracji, ostatnio w programie niedzielnym bardzo wojował przeciwko pisowskim publicystom piszącym o Żołnierzach Wyklętych, że nie powinniśmy się zbytnio nimi chwalić.

#IPPTV

Pastor Paweł Chojecki: „Sprawa jest rzeczywiście wielowątkowa. Publicyści związani z PiS odtrąbili sukces, że przecież ze Stanami Zjednoczonymi jest wszystko bardzo dobrze, to tylko onet dał tego fake newsa. Jednak, gdy posłuchamy dokładnie, co powiedziała pani Heather Nauert to widać, że Onet napisał prawdę… Uważam tak ponieważ, powiedziała o Polsce jako sojuszniku NATO, a nie Stanów Zjednoczonych i jeszcze powiedziała, że to jest jeden z sojuszników. Czyli została obniżona bardzo poważnie ranga Polski w zestawieniu tego, co się dzieje na linii USA-Izrael, kiedy premier Netanjahu bawi u Donalda Trumpa obecnie. Pan Magierowski z MSZ, który jest podsekretarzem rozmawiał z urzędnikiem na 4 w dól szczeblu w Departamencie Stanu.

W kolejnym pytaniu kiedy pani Nauert jest już pytana wprost, kiedy planowana jest wizyta premiera Morawieckiego w USA odpowiada, że nic jej na ten temat nie wiadomo. Prezydent Duda miał okazję spotkać się z Pence’em, bo przez kilka dni byli razem na otwarciu igrzysk w Korei Południowej. Nie doszło nawet do uściśnięcia ręki. Minęło dużo czasu (dwa i pół roku), a do tej pory prezydent Duda nie został zaproszony do Białego Domu.

Pastor Paweł Chojecki: “Ja bym nie deprecjonował tej informacji z onetu. Oczywiście celem Onetu nie jest powiedzenie prawdy Polakom, tu się zgadzamy, im chodzi o jątrzenie, aby ustawiać Polaków przeciwko USA, a z drugiej strony, aby stawiać USA w niezręcznej sytuacji.

Pani rzecznik powiedziała, że „Polska jest naszym bliskim sojusznikiem i to się nie zmieniło. To nie oznacza, że nie mamy różnicy zdań w sprawie prawa, które weszło w życie.

Pastor Paweł Chojecki: „A zatem problem został potwierdzony. Podobne prawo zostało uchwalone przez Putina parę lat temu. Grozi tam 5 lat łagru za powiedzenie, że np. ZSRR napadł na Polskę rozpoczynając II wojnę światową. Dla wolnego świata nakładanie tego typu kagańca na historię jest czymś nie do pomyślenia. No i niestety ta bzdurna ustawa o IPN wpisuje się w ten kontekst.

Pastor Paweł Chojecki: “Powiedzenie, że Żydzi mają taka ustawę, wcale nam nie pomaga, bo Żydzi są traktowani w całym świecie w sposób uprzywilejowany. Nie cieszę się z tego, uważam, że to się kiedyś na Żydach zemści, ale takie są fakty. Podsumowując sprawa nabrzmiewa i myślę, że wybuchnie jeszcze w najbliższym czasie. Mamy przecież marzec rocznicę komunistycznych, antysemickich Wydarzeń Marcowych z 1968 roku.”

“Nasza linia tu była zawsze jasna, mamy się ustawić obok Żydów, jako ofiary II wojny światowej i agresji niemiecko-rosyjskiej na Polskę, a nie absolutnie wyręczać Niemców w przyjmowaniu w odpowiedzialności za Holokaust.”

Zapraszamy na cały komentarz:

https://www.youtube.com/watch?v=0j16JI5KvaU