Na inauguracji będzie przemawiać i modlić się sześciu liderów religijnych, w tym znany ewangelista Franklin Graham, który tak skomentował wybór Trumpa: „Nie mam badań naukowych, ale mam swoją opinię. Wierzę, że to Bóg. Bóg okazał swoje działanie. Odpowiedział na modlitwy setek tysięcy ludzi w całym kraju”.

Oprócz Grahama w ceremonii wezmą udział pastor Samuel Rodriguez – przewodniczący największej organizacji zrzeszającej ewangeliczne kościoły latynoskie, katolicki kardynał Timothy Dolan, teleewangelistka Paula White , Rabbi Marvin Hier oraz pastor Wayne Jackson.

Przewodniczący prezydenckiego Komitetu Inauguracyjnego Tom Barrack przypomniał, że od pierwszej inauguracji amerykańscy przywódcy wysoko cenili błogosławieństwo wolności, które zostało dane temu krajowi i narodowi.  Liderzy religijni zaznaczą zasadnicza rolę, jaką wiara odgrywa w wielokulturowym, żywotnym narodzie amerykańskim.

„Jestem bardzo wdzięczy, że modlitwa i czytanie Bożego Słowa będą częścią tej ważnej ceremonii, którą będzie obserwował cały świat. Potrzebujemy Bożego błogosławieństwa i przychylności dla naszego narodu i dla naszego nowego prezydenta Donalda Trumpa” – skomentował na Facebooku Franklin Graham.