Przypinka: Flagi Chin i Watykanu

Taką opinię głosi chiński dziennik „Global Times”, ukazujący się w językach: chińskim i angielskim. W artykule redakcyjnym napisano, że Chiny i Watykan wcześniej czy później nawiążą stosunki. Autor stwierdził, że porozumienie będzie niezwykle korzystne dla katolików.

Wizerunek papieża Franciszka jest bardzo pozytywny wśród Chińczyków. Będzie on sprzyjał relacjom między Chinami i Watykanem oraz rozwiąże związane z tym problemy dzięki swej mądrości napisano w artykule.

O rychłym zbliżeniu Watykanu z Chinami świadczyć może wypowiedź arcybiskupa Marcelo Sáncheza Sorondo, kanclerza Papieskiej Akademii Nauk oraz Papieskiej Akademii Nauk Społecznych.

Arcybiskup w wywiadzie dla portalu Vatican Insider stwierdził, że Chiny są krajem najlepiej wcielającym w życie nauczanie społeczne kościoła katolickiego.

Gospodarka Chin nie dominuje w polityce, tak jak dzieje się to w Stanach Zjednoczonych – powiedział Sorondo – Nie znajdziesz dzielnic nędzy, narkotyków, młodzi ludzie nie biorą narkotyków – stwierdził katolicki hierarcha.

Pochwalił też poparcie Chin dla paryskiego porozumienia klimatycznego, zawartego w Paryżu, z którego wycofał się Donald Trump.

Według arcybiskupa Sorondo oznacza to, że Chiny przejęły moralne przywództwo na świecie.