W internecie rozpowszechniana jest fałszywa informacja o manifestacji przeciwko wojskom USA w Żaganiu. Na marsz pod hasłem „Nie dla wojsk USA w Polsce” ma rzekomo zapraszać burmistrz Żagania, miasta, w którym  stacjonują amerykańscy żołnierze. Burmistrz Daniel Marchewka wydał oficjalne oświadczenie w którym stanowczo oświadcza:

… Urząd Miasta Żagań nie jest w żaden sposób związany z treściami, które pojawiły się w Internecie w wyniku przestępstwa polegającego na złośliwym ataku hakerskim, skierowanym przeciwko państwu polskiemu. Odcinamy się od tych treści. Jednocześnie informujemy, iż trwa postępowanie służb mające na celu wykrycie i ukaranie sprawcy tego ataku.

Informacja pojawiła się wczoraj na stronach internetowych wielu urzędów gmin w całej Polsce.

W ogłoszeniu zamieszczone jest zdjęcie burmistrza Żagania z obrazkiem powstałym z połączenia flagi amerykańskiej i swastyki. W treści potępione jest przyjmowanie wojsk amerykańskich jako nowych Krzyżaków. Ministrowie Antoni Macierewicz i Witold Waszczykowski oraz Jarosław Kaczyński są nazwani zdrajcami. Napisano, że manifestacja organizowana rzekomo przez burmistrza Żagania ma mieć miejsce  w czasie, gdy będzie odbywać się uroczyste powitanie amerykańskich żołnierzy w mieście. Ogłoszenia szybko zostały usunięte przez administratorów stron. Władze gmin rozsyłają do mieszkańców informacje wyjaśniające, że nie mają żadnego związku z publikacją  informacji.

Już sama treść informacji pokazuje, że nie mogła być stworzona przez burmistrza Żagania, który serdecznie witał sojusznicze wojska słowami: „Czujcie się u nas jak we własnym domu. Goszczenie Was w Żaganiu jest dla nas zaszczytem. To historyczny moment dla całej naszej społeczności. Dziękuję dowódcy i wszystkim żołnierzom za ich ciężką pracę, której ukoronowaniem jest ta chwila”.

Jutro w Żaganiu odbęda sie uroczystości powitalne sojuszniczych wojsk amerykańskich. W miasatch wojewódzkich w całej Polsce zorganizowane będą pikniki wojskowe pod hasłem „Bezpieczna Polska”.

Antyamerykańska fałszywka w Internecie

 

W internecie rozpowszechniana jest fałszywa informacja o manifestacji przeciwko wojskom USA w Żaganiu. Na marsz pod hasłem Nie dla wojsk USA w Polsce ma rzekomo zapraszać burmistrz Żagania, miasta, w którym stacjonują amerykańscy żołnierze. Burmistrz Daniel Marchewka wydał oficjalne oświadczenie w którym stanowczo oświadcza:

 

Urząd Miasta Żagań nie jest w żaden sposób związany z treściami, które pojawiły się w Internecie w wyniku przestępstwa polegającego na złośliwym ataku hakerskim, skierowanym przeciwko państwu polskiemu. Odcinamy się od tych treści. Jednocześnie informujemy, iż trwa postępowanie służb mające na celu wykrycie i ukaranie sprawcy tego ataku.

 

Informacja pojawiła się wczoraj na stronach internetowych wielu urzędów gmin w całej Polsce.

W ogłoszeniu zamieszczone jest zdjęcie burmistrza Żagania z obrazkiem powstałym z połączenia flagi amerykańskiej i swastyki. W treści potępione jest przyjmowanie wojsk amerykańskich jako nowych Krzyżaków. Ministrowie Antoni Macierewicz i Witold Waszczykowski oraz Jarosław Kaczyński są nazwani zdrajcami. Napisano, że manifestacja organizowana rzekomo przez burmistrza Żagania ma mieć miejsce w czasie, gdy będzie odbywać się uroczyste powitanie amerykańskich żołnierzy w mieście. Ogłoszenia szybko zostały usunięte przez administratorów stron. Władze gmin rozsyłają do mieszkańców informacje wyjaśniające, że nie mają żadnego związku z publikacją informacji.

 

Już sama treść informacji pokazuje, że nie mogła być stworzona przez burmistrza Żagania, który serdecznie witał sojusznicze wojska słowami: Czujcie się u nas jak we własnym domu. Goszczenie Was w Żaganiu jest dla nas zaszczytem. To historyczny moment dla całej naszej społeczności. Dziękuję dowódcy i wszystkim żołnierzom za ich ciężką pracę, której ukoronowaniem jest ta chwila.

 

Jutro w Żaganiu odbęda sie uroczystości powitalne sojuszniczych wojsk amerykańskich. W miasatch wojewódzkich w całej Polsce zorganizowane będą pikniki wojskowe pod hasłem „Bezpieczna Polska”.