Od wielu miesięcy obserwujemy coraz bardziej brutalne ataki ambasady komunistycznych Chin w RP na swobody i wolności obywateli polskich. Komunistycznej Partii Chin nie podoba się niezależne dziennikarstwo w Polsce.

W październiku 2018 r. w odpowiedzi na akcję środowiska Telewizji Idź Pod Prąd – #SayYesToTaiwan, #SayNoToCommunistChina – „Global Times”, dziennik Komunistycznej Partii Chin, w swoim artykule zażądał od władz polskich ukrócenia działalności IPP TV w Polsce! Po tej publikacji Ministerstwo Spraw Zagranicznych RP wystosowało oświadczenie w wiernopoddańczym w stosunku do komunistów chińskich tonie:Polska nawiązała stosunki dyplomatyczne z Chinami już w 1949 roku i od tamtej pory wspiera politykę jednych Chin, czyli jest przeciwna ruchom separatystycznym”.

We wrześniu 2019 r. bojówka chińskiej ambasady w Warszawie oraz jej agenci próbowali przekupić, a następnie fizycznie zaatakowali pikietę zorganizowaną przez środowisko Telewizji Idź Pod Prąd na Krakowskim Przedmieściu. Pikieta była reakcją na obchody 70-lecia powstania komunistycznych Chin i nawiązania stosunków dyplomatycznych między Chińską Republiką Ludową a komunistyczną Polską. Zdarzenie zostało udokumentowane na filmie: 

W niedzielę 8 grudnia 2019 r. został zaatakowany samochód jednego z pastorów Kościoła Nowego Przymierza w Lublinie. Telewizja Idź Pod Prąd, której właścicielem jest Kościół Nowego Przymierza w Lublinie, była głównym polskim medium wspierającym walkę Hongkończyków z komunistycznym reżimem Chin. Przedstawiciele Telewizji uczestniczyli tego samego dnia w pikiecie Wolny Hongkong, wolny świat! Polska wspiera Hongkończyków!” pod Kolumną Zygmunta w Warszawie.

Kiedy w marcu rozpoczęliśmy zbiórkę podpisów pod petycją do prezydenta USA Donalda Trumpa o pociągnięcie chińskiego rządu do odpowiedzialności za koronawirusa, najpierw nastąpił atak hakerski na tę petycję, a następnie ambasador Chin Liu Guangyuan za pośrednictwem Onet.pl, jednego z głównych portali informacyjnych w Polsce, przeprowadził bezprecedensowy atak na wolne, antykomunistyczne media w Polsce. Pojawiły się w nim obraźliwe słowa oraz groźby. Choć ambasador nie wymienił nas z nazwy, oczywistym jest, że to Telewizja Idź Pod Prąd najbardziej obnaża działania komunistycznych Chin.

Wzywamy Ministerstwo Spraw Zagranicznych do natychmiastowej reakcji, by ukrócić ataki ambasady komunistycznych Chin na terenie Polski. Wzywamy także ministra spraw wewnętrznych i administracji, by podjął zdecydowane kroki w celu wyjaśnienia przestępczych działań komunistów chińskich na terenie Polski i doprowadził do ich ukarania.

Więcej w programie Idź Pod Prąd NA ŻYWO “Ambasador komunistycznych Chin obraża Polaków!”