Alarm u zdrajców Polski! #IPPTV rozwaliło system! Kowalski & Chojecki NA ŻYWO w IPP TV 20.11.2017

Hasztag #MuremZaMacierewiczem narobił wiele hałasu w mediach, a w obozie prezydenta popłoch… Akcja ta pokazała, kto ma rzeczywiste poparcie w społeczeństwie: prezydent Duda czy nasz Minister Obrony Narodowej. Oczywiście społeczeństwo polskie stanęło murem za Antonim Macierewiczem! Otrzymaliśmy ok 250 zdjęć indywidualnych oraz grupowych od naszych klubów! Dziękujemy!

Przypominamy, że jest to akcja Ruchu 11 Listopada: nowej partii politycznej środowiska Idź Pod Prąd (narodowca Mariana Kowalskiego, pastora Pawła Chojeckiego i mecenasa Andrzeja Turczyna) zapoczątkowana 16-tego listopada.

Dopiero dzień później wypłynęła do sieci wypowiedź prezydenta Andrzeja Dudy, który zarzucił Ministrowi Obrony Narodowej „ubeckie metody”. Natomiast #MuremZaMacierewiczem zostało przedstawione w mediach (WP, Pikio, na:Temat, Gazeta Wyborcza, Telewizja Republika, Oko Press itd.) jako spontaniczna i anonimowa inicjatywa, co nie jest prawdą! I nie jest to także reakcja na tę haniebną wypowiedź Dudy, bo akcja została rozpoczęta dzień wcześniej.

Akcja Ruchu 11 Listopada była reakcją na całokształt nagonki na ministra Macierewicza, a bezpośrednim impulsem był wywiad Antoniego Macierewicza dla zagranicznych mediów (The Observer). http://observer.com/2017/11/interview-polish-defense-minister-antoni-macierewicz-on-russia-nato/

I to był wyraz poparcia dla ministra Antoniego Macierewicza, a nie żebyśmy się jakoś specjalnie Dudą przejmowali. Można powiedzieć, że ta wypowiedź, która wypłynęła do sieci była reakcją na naszą akcję i jeszcze tę akcję bardziej rozpowszechniła – mówi Paweł Chojecki.

Marian Kowalski: Antoni Macierewicz zrealizował dwa punkty mojego programu wyborczego, mojej kampanii prezydenckiej: obrona terytorialna i zatrzymanie w wojsku po 12 latach służby najlepszych żołnierzy, nie odsyłanie ich na emeryturę. Po prostu wykonał moje postulaty, no to jak ja mam się gniewać! Drugi powód to jest taki, że uważam go za jedynego polityka w ekipie rządzącej, który się cieszy zaufaniem Donalda Trumpa. Tylko on jest nam w stanie zagwarantować realne bezpieczeństwo, a jeżeli pan prezydent Duda pielęgnuje w swoim najbliższym otoczeniu w Biurze Bezpieczeństwa Narodowego osoby mianowane przez pana Siemoniaka z PO, czyli gen. Kraszewskiego i w tym celu uruchamia człowieka też o takiej karierze polityczno-urzędniczej w ramach Unii Wolności pana Solocha…, uruchamia go do walki z ministrem Macierewiczem, to już wszystko jasne. BBN stał się hamulcem wszelkich reform.

Paweł Chojecki: Ja mogę powiedzieć, że minister Macierewicz jest jedyny, no może dołączyłbym tutaj ministra Ziobro do tego tandemu. On rzeczywiście realizuje nasze główne hasło, czyli postulat całej antysystemowej opozycji: wywrócenia okrągłego stolika, vel. „koryta”. Apelowaliśmy do Jarosława Kaczyńskiego przez dwa lata; ”Jarosławie wywróć ten okrągły stół, bo inaczej on Ciebie przygniecie”. Minister Ziobro rozpoczął batalię o dekomunizacje sądów, niestety ta batalia utknęła (…), a w obszarze wojskowym, wywiadu i kontrwywiadu, czyli części służb – to wywrócenie koryta konsekwentnie, z największymi sukcesami realizuje minister Macierewicz i dlatego jest obiektem ataków ze wszystkich stron. Gdyby udało się go odwołać, to praktycznie można by powiedzieć, że komunizm trwałby niezagrożony…

Eunika Chojecka: I do odwołania ministra nawoływał gen. Romuald Szeremietiew, były wiceminister obrony narodowej. Kowalski&Chojecki postawili tezę, że prezydent Duda chce zamienić ministra Antoniego Macierewicza właśnie Szeremietewem…

Prof. Romuald Szeremietiew napisał artykuł dla „Tygodnika Solidarność” na temat Telewizji Idź Pod Prąd „Boże, strzeż od przyjaciół”.

http://www.tysol.pl/a13379–Tylko-na-Tysol-pl-Prof-Romuald-Szeremietiew-Boze-strzez-od-przyjaciol

Zapraszamy do wysłuchania komentarza Mariana Kowalskiego i Pawła Chojeckiego:

https://www.youtube.com/watch?v=0qZ0t_xTLGk

Zapraszamy również do galerii akcji #MuremZaMacierewiczem na Facebooku: https://www.facebook.com/pg/ruch11listopada/photos/?tab=album&album_id=304405513407777