Adam Andruszkiewicz opuścił klub Kukiz ‘15 i dołączył do Wolnych i Solidarnych

– Wielokrotnie nie zgadzałem się z wieloma posłami Kukiz’15. Dziś po rozmowie z Pawłem Kukizem podjąłem decyzję, że odchodzę – powiedział Adam Andruszkiewicz wczoraj w programie„Minęła 20”.

Dziś ogłosił, że dołącza do koła poselskiego Wolni i Solidarni. Stwierdził, że koło Wolni i Solidarni jest opozycją merytoryczną i konstruktywną.

Konflikt Andruszkiewicza z Kukizem nasilił się po publikacji „Faktu”, który pisał, że narodowcy będący w klubie Kukiz chcieliby wycofania rekomendacji dla Stanisława Tyszki na wicemarszałka Sejmu i grozili odejściem z klubu.

Paweł Kukiz na Facebooku drwił z tych gróźb.

Ubawiłem się z rana »sensacjami« »Faktu«. „Frakcja narodowców w Klubie Kukiz’15 stawia warunki”. „Frakcja Narodowców”, szanowny Fakcie, to (po odejściu Winnickiego i Chruszcza) obecnie dwie osoby – poseł Andruszkiewicz i poseł Jakubiak.” „Frakcja”… OK, załóżmy, że Fakt spekuluje w dobrą stronę, „frakcja” obraża się i wychodzi z Klubu. No i co takiego by się stało?”

Adam Andruszkiewicz odpowiedział również na Facebooku:

Do dziś sądziłem, że moja służba dla Polski i dla Was jest również dużym wsparciem dla projektu Kukiz’15. […] dziś się dowiaduję z Facebooka, że „nawet jeśli bym sobie poszedł z Klubu Kukiz’15, to… przecież nic by się strasznego nie stało :)” Przykre. Tylko tyle i aż tyle.”

Po tej wymianie zdań ogłosił decyzję o odejściu z klubu Kukiz’ 15.

W programie „Minęła 20” Andruszkiewicz mówił, że często nie zgadzał się z innymi posłami klubu, m.in. w sprawie wet prezydenta Dudy co do ustaw o sądownictwie. Andruszkiewicz jako jedyny poseł Kukiz ‘15 głosował też przeciwko wotum nieufności wobec Antoniego Macierewicza.