Duchowny na wczorajszej konferencji prasowej stwierdził -„To może paradoksalne, ale zabójca potrzebuje większego współczucia niż zabity.” Wypowiedź odnosiła się do wydarzeń związanych z zasztyletowaniem Pawła Adamowicza.

Arcybiskup Gądecki nie pierwszy raz pokazuje, że biskupi Kościoła Katolickiego już dawno odeszli od wartości chrześcijańskich i od nauki Jezusa. Szokujące jest to, że według hierarchy Kościoła Katolickiego zabójca ma być bardziej żałowany niż ofiara.

Do wypowiedzi Arcybiskupa odniósł się w programie Idź Pod Prąd NA ŻYWO pastor Paweł Chojecki:

“To, co roztacza abp Gądecki, to jest piekielny swąd. Przecież on mówi, że więcej współczucia potrzebuje morderca niż ofiara. Czy ja mam to komentować? Czy wy już rozumiecie, katolicy, że wasi arcypasterze są głosem lewackiego piekła? To jest skrzyżowanie satanizmu z komunizmem. […] W 2015 roku ostrzegałem przed tym sojuszem komunizmu, islamu i katolicyzmu. To się dzieje! To co mówi dzisiaj ten wysłannik piekieł, abp Gądecki, to jest przewrócenie wam w głowie. To jest odwrócenie Bożego poczucia sprawiedliwości. Zobaczcie: Zabójca potrzebuje większego współczucia niż zabity. Czy nie widzicie, że Kościół Katolicki się zbiesił – od słowa bies, czyli diabeł? Kościół Katolicki się zbiesił i opowiada antyboże tezy. Biblia mówi, że zawsze powinniśmy się opowiadać za pokrzywdzonym, za ofiarą. Kolejna bzdura, którą opowiada ten wysłannik piekieł: że mamy się modlić za każdego człowieka. A Pismo Święte podaje, że są przypadki ludzi, którzy popełnili pewne rodzaje grzechów i mówi wyraźnie za nich się nie módlcie. [Jeżeli ktoś widzi, że brat jego popełnia grzech, lecz nie śmiertelny, niech się modli, a Bóg da mu żywot, to jest tym, którzy nie popełniają grzechu śmiertelnego. Wszak jest grzech śmiertelny; nie o takim mówię, żeby się modlić. 1 List Jana 5:16]  Jest to jasno w Biblii powiedziane. Otwórzcie Biblię i sami sprawdźcie. Nie słuchajcie tych oszustów piekielnych, którzy nazywają się biskupami, czy papieżami…”

https://youtu.be/OPKr-i5lOAc?t=5097