Xi Jinping restrukturyzuje armię chińską

przez Redakcja
Jak informuje agencja Xinhua, prezydent, będący jednocześnie głównodowodzącym chińskich sił zbrojnych, chce usprawnić dowodzenie oraz wzmocnienie możliwości walki informacyjnej. Jest to drugi etap reformy w chińskiej armii. W ubiegłym roku zmniejszono liczbę okręgów wojskowych, a cztery departamenty armii  przekształcono w 15 agencji.

Prezydent Chin polecił we wtorek dowodzącym Chińskiej Armii Ludowo-Wyzwoleńczej skupienie się na rozwoju zdolności bojowych jednostek walczących. Następnym krokiem będzie utworzenie 84 dużych jednostek, wokół których skupiać się będzie cała organizacja wojskowa, informuje China Daily.

Xi Jinping zapowiedział ponadto, że dołoży starań, by Chińska Armia uznała za priorytet umiejętności współdziałania w zakresie cyberprzestrzeni i wojny informacyjnej. Wszystkie jednostki mają składać się z korpusów połączonych, na czele których staną generał, major i wiceadmirał, a członkowie oddziałów prawdopodobnie zostaną przegrupowani z istniejących już sił.

„Ogromne znaczenie ma utworzenie światowej klasy armii”- powiedział prezydent dowódcom nowoutworzonych jednostek podczas spotkania w siedzibie armii w Pekinie.  Xi zlecił też nowym jednostkom absolutne uznanie zwierzchności i posłuszeństwo Centralnej Komisji Wojskowej i Chińskiej Partii Komunistycznej.

Skomentuj

Komentuj jako gość

0
warunki użytkowania.

Komentarze

  • Brak komentarzy