Francja: Ostatni występ kandydatów w wyborach prezydenckich

przez Redakcja
Dziś we Francji w godzinach wieczornych odbędzie się ostatnia, trzecia debata telewizyjna, która być może zadecyduje o zwycięstwie w wyścigu o fotel prezydencki.

Na kilka dni przed pierwszą turą wyborów prezydenckich sondaże dają podobne wyniki czterem kandydatom. Znacząco spadło poparcie dla dwojga pretendentów w wyścigu o Pałac Elizejski: przywódczyni francuskiego Frontu Narodowego – Marine le Pen oraz bezpartyjnego centrysty Emmanuela Macrona. Wciąż jednak ta dwójka nieznacznie prowadzi.

Tuż za nimi plasują się: kandydat republikanów, były premier François Fillon, oraz nowy ulubieniec Francuzów, skrajnie lewicowy Jean-Luc Mélenchon, który dzięki swojemu świetnemu występowi podczas ostatniej debaty telewizyjnej stał się poważnym zagrożeniem dla prowadzącego duetu ubiegającego się o prezydenturę.

Mélenchon to ideologiczny potomek jakobinów. Chce m. in. radykalnie podwyższyć stawki podatkowe dla najbogatszych, skończyć z umowami o wolnym handlu, a także podnieść płacę minimalną do 1300 euro.

Zapowiada się wyrównana walka o prezydencki fotel we Francji. Pierwsza tura wyborów odbędzie się już w najbliższą niedzielę, zaś ostateczna batalia rozegra się 7 maja.

Skomentuj

Komentuj jako gość

0
warunki użytkowania.

Komentarze

  • Brak komentarzy