Świat

Terroryzm

Zamach bombowy w Budapeszcie

W sobotę wieczorem w Budapeszcie - stolicy Węgier - doszło do zamachu bombowego.
Ładunek domowej roboty eksplodował w centrum miasta późnym wieczorem. Dwoje policjantów zostało rannych.
Komendant policji oświadczył: "Stwierdziliśmy bez żadnych wątpliwości, że celem zamachu byli nasi policjanci" Ranni przeszli operacje, ich stan jest stabilny.

Wyznaczono nagrodę za pomoc w ujęciu sprawcy. Według danych dostępnych policji jest on w wieku 20-25 lat i ma około 170 cm wzrostu. Był ubrany w jasny płócienny kapelusz, ciemną płócienną kurtkę, niebieskie dżinsy oraz białe buty sportowe.

Super User
0
0
Terroryzm

Silna eksplozja wstrząsnęła miastem Malme w Szwecji

W niedzielę silna eksplozja wstrząsnęła miastem Malme w Szwecji.
Dwie godziny wcześniej doszło do strzelaniny, w której cztery osoby zostały ranne. Świadkowie relacjonują, że nieznani sprawcy, jadący na skuterach, oddali strzały do przejeżdżającego samochodu Audi. Pasażerowie odpowiedzieli ogniem. Dwie godziny później w innej dzielnicy doszło do wybuchu. W eksplozji nikt nie ucierpiał. Nie wiadomo, czy zdarzenia są powiązane.
Po wiadomościach z Malme widać, że trafne są prognozy pastora Pawła Chojeckiego na temat przyjęcia imigrantów z krajów arabskich i afrykańskich, w których przewidywał, że spowodują oni iż ulice europejskich miast upodobnią się do ulic Bejrutu, Kabulu czy Bagdadu.

Super User
0
0
Polityka

Premier Słowenii ostrzega przed wojną

- Jestem z dumny z tego, że udało nam się w ubiegłym roku uporać z rekordowym napływem imigrantów. Ale jesteśmy małym krajem. Nie możemy sobie pozwolić na powtórzenie takiej sytuacji. Gdyby szlak bałkański został z powrotem otwarty, wybuchłby konflikt w regionie - mówi w rozmowie z niemieckim dziennikiem „Die Welt”.

Super User
0
Czytaj więcej
0
Wiadomości IPP