Przeczytasz tekst w ok. < 1 min.

W dniach 13-16 lipca 2017 w Bydgoszczy odbyły się Mistrzostwa Europy U23. Reprezentantką Polski w rzucie oszczepem była Marcelina Witek. Podczas eliminacji, odległość jaką zawodniczki musiały rzucić, by wejść do finału wynosiła 53,00 m. Jednak Marcelina dosyć dramatycznie rozpoczęła eliminację, ponieważ dopiero w trzeciej próbie posłała oszczep na odległość 57,50 metra. Dzień później 16.07.2017  odbywał się finał. Zawodniczka KS Polanik Piotrków Trybunalski, po pierwszych 3 próbach weszła do ścisłego finału na 7 miejscu. Zawodniczka walczyła do końca. W 5 próbie rzuciła na odległość 63,03 metra co było rekordem życiowym Marceliny i uplasowało ją na 2 pozycji. Jednak w 6 próbie zawodniczka z Łotwy Anetę Kocina przerzuciła Polskę rzucając 64,47 m. Ostatecznie Polska zajęła 3 miejsce, wygrała Sara Kolak rzucając 65,12 m.

„Ten medal był dla mnie wyjątkowy, ponieważ jest pierwszym w mojej karierze, który zdobyłam indywidualnie na zawodach międzynarodowych. Tata- trener Mirosław Witek, zawsze mi powtarzał, żeby pracować i cierpliwie czekać. Jest to bardzo trudne, ponieważ za każdym razem chciałoby się mieć wynik od razu. Jak widać, należy słuchać tego co mówi Trener i cierpliwie czekać.” – podsumowała Marcelina.