Panie Morawiecki, idź Pan w c***.

stachu
Posty: 66
Rejestracja: sob sty 07, 2017 9:51 am

Panie Morawiecki, idź Pan w c***.

Postautor: stachu » śr sty 18, 2017 6:08 pm

http://serwisy.gazetaprawna.pl/praca-i- ... yjnej.html

No i się sprawdza, SZKODNIK!
Ukraińcy na umowach, a Polacy na czarnucha!

Z ostatniej chwili: TVP INFO podało iz w Polsce jest 2700 podmiotow godpodarczych zalozonych przez ukraincow , a zatrudnionych legalnie jest 1 milion. To kurwa ilu ich wkoncu tutaj jest. Ktos tu robi nas w c***a!
Jestem Polakiem, więc myślę po Polsku

Kubanek
Posty: 21
Rejestracja: czw gru 22, 2016 4:39 pm

Re: Panie Morawiecki, idź Pan w c***.

Postautor: Kubanek » śr sty 18, 2017 9:30 pm

Niestety stachu sam jesteś sobie winien, że robisz za "białego czarnucha". Jest takie powiedzenie "czemuś biedny? Boś głupi!". Polacy to stado frajerów, stąd i mamy syf, taki jaki mamy.
Przecież winę za import Ukraińców do Polski, nie ponosi nikt inny, tylko ten, który jest odpowiedzialny za emigrację Polaków za granicę. Morawiecki nie jest za to odpowiedzialny, bo zwyczajnie nie miał władzy w ciągu ostatnich 25 lat.
W przeciwieństwie do panów z IPP, popieram Morawieckiego i uważam go, za jednego z lepszych ministrów, a Macierewicza za oszołoma.
Przecież każdy kto zna się na gospodarce wie, że podstawą rozwoju kraju są oszczędności krajowe, tj. kapitał. Skoro nie ma kapitału, bo Polacy go zwyczajnie przejedli, zamiast oszczędzać przez ostatnie 25 lat, no to nie będzie wzrostu. Faktycznie za biedę w Polsce, ponoszą winę sami Polacy, którzy dawali się dymać przez 25 lat. Przecież nikt Polaków nie zmusza by jeździli niemieckimi samochodami czy kupowali w niemieckich sklepach. Po co psioczycie na Niemców, skoro to Polacy sami zachowuje się jak "volksdeutsche". Dla mnie każdy kto kupuje w Lidlu i jeździ niemieckim samochodem to "volksdeutsch". Ja jestem proniemiecki i uważam, że należy się od Niemców uczyć, jak dbać o gospodarkę, bo co jak co, ale o gospodarkę potrafią dbać, są oszczędni, nie wydaje więcej niż zarabiają, w przeciwieństwie do Polaków.
Generalnie rzecz biorąc, dla Polski, obecnie nie ma dobrych gospodarczo perspektyw, Polacy to urodzeni wyzyskiwacze i oszuści, polski przedsiębiorca to najczęściej cwaniak i oszust, a tych co są faktycznie uczciwi jest tyle, co przedsiębiorców z zagranicy, działających w naszym kraju. Do tego dochodzi złodziejskie państwo, który jest napompowane do granic możliwości. Polska jest klasycznym zaprzeczniem korporacjonizmu, tj. połączeniem zarówno bandyckiego kapitalizmu, opartego na wyzysku szarego Polaka (zarówno pracownika, jak i klienta)jak i socjalizmu, gdzie państwo zabiera więcej niż daje, dodatkowo na potęgę się zadłużając.
Chyba lepiej jest, jak w Polsce działa te 2700 firm ukraińskich, aniżeli nie miałoby działać ich w ogóle. Skoro prowadzą biznesy, płacą ucziciwie podatki, zatrudniają ludzi, także i Polaków, to tylko korzyść dla Polski. Jakby Polska wygladała dzisiaj bez tych wszystkich zagranicznych firm? Jak Ukraina zapewna, bo własnych firm faktycznie nie mamy, a te co są, to albo firmy jednoosobowe albo jakieś dziadostwo. No, powiedzmy, że jeszcze trzymają się oligarchowie, ale oni i tak robią po swojemu, chociaż osobiście wolę oligarchę niż takiego "prywaciarza" co nawet nie chce płacić minimalnej krajowej, a sam jeździ drogiem, koniecznie niemieckim, samochodem.
Jestem przeciwko imigracji, w ogóle nie tylko z Ukrainy, ale niestety, Ukraińcy są równie głupi i naiwni jak Polacy. Nie chcieli siedzieć cicho, handlować z Rosją i UE, jak chciał Janukowycz, no to teraz nie klepią nędzę. Morawiecki ma pewien plan, który chce wprowadzać i to nie jego wina, że niestety biurokracja wygląda tak jak wygląda. Podatki są za wysokie, ale to przede wszystkim wydatki są za duże. Za dużo emerytów, za mało pracujących, brak przemysłu, brak innowacyjności, generalnie rzecz biorąc "polnische wirtschaft". Ja wolę pracować czy nawet współpracować z uczciwym Niemcem czy Ukraińcem niż z Polakiem-cwaniaczyną, których w tym kraju bez liku.
Myślę, że Morawiecki z czasem będzie obniżał podatki, choć ZUSu nie zlikwiduje. Na to jest za wcześnie, trzeba zacząć ograniczać wydatki państwa wpierw, bo nam się gospodarka inaczej zawali. Podatki w Polsce, poza ZUSem, wcale nie są tak wysokie, jak się wydaje, w porównaniu do krajów regionu, to jakaś propaganda. Faktycznie, powinno się maksymalnie obniżyć VAT, ponieważ nie można go zlikwidować, póki jesteśmy w kołchozie unijnym. Generalnie rzecz biorąc podatki powinny być bardziej związane z majątkiem i stanem posiadania, aniżeli z dochodami. Dochody można zawsze zaniżyć, co bardzo wiele osób robi. Pragnę przypomnieć, że dziura budżetowa to w głównej mierze dziura ZUS oraz skala oszustw na VAT. Gdyby Polacy byli ucziciwi, a państwo nie zachowyło się równie bandycko, to mielibyśmy dawno nadwyżkę budżetową. Wniosek taki - walczyć z oszustami i wyzyskiwaczami, bezwzględnie, każdy nieucziwiwy biznesmen, powinien mieć konfiskowany majątek, na rzecz zasypywania dziury w budżecie, a sam ZUS zlikwidowany. Jak ktoś chce cwaniakować i oszukiwać, niech to sobie robi gdzie indziej. Polska albo będzie krajem uczciwych przedsiębiorców i skromnego państwa albo krajem kapitalistycznych oszustów i socjalistycznego ograbiania. Wybór należy do nas, do zwykłych Polaków.
Morawiecki jest faktycznie rzecz biorąc, antykapitalistą i antysocjalistą, co mi, jako korporacjoniście, się podoba.

stachu
Posty: 66
Rejestracja: sob sty 07, 2017 9:51 am

Re: Panie Morawiecki, idź Pan w c***.

Postautor: stachu » czw sty 19, 2017 8:56 am

Pan Morawiecki brnie tylko i wyłącznie w aspekt gospodarczy. No tak bezrobocie spada bo winni za To rodacy klepia biedę na czarnucha bo nie pójdą do pracy za 6zł/h i całe szczęście bo musimy znać swoją wartość . Chodzi tu o aspekt społeczny, który zgnije calkowicie. Bezrobocie spada, ale do cholery czyim kosztem. Zatrudniani są tanśi , ale wcale nie efektywniejsi fachowcy z za miedzy . Jak odbije się to na relacjach społecznych...To chyba dobrze wiemy. No niestety Pana Wizjonera poniosla ułańska fantazja.
Życie nie jest uslane różami, ludzie muszą pracować nawet na czarnucha po to aby przeżyć. No teraz przedsiębiorca nawet nie będzie oglądać się za polskim robotnikiem bo po co. Niema prawa, ani sprawiedliwości społecznej. Ja wolę dać zarobić Polakowi jak należy bo tak trzeba i dbać o jego potrzeby i niemam zamiaru otwierać nóg przed tańszym pracownikiem. A teraz coś z przytykiem do Twojego przyslowia, moje brzmi następująco :
Chytry dwa razy traci
A tego Pana to ja pier**** w czape!
Jestem Polakiem, więc myślę po Polsku

stachu
Posty: 66
Rejestracja: sob sty 07, 2017 9:51 am

Re: Panie Morawiecki, idź Pan w c***.

Postautor: stachu » czw sty 19, 2017 9:46 am

Przykro patrzeć na twój stosunek do polityka, który już w szkole średniej jako jedyny przeciwstawił się porozumieniu kościoła z komunistami i jako jedyny niepodpisal się pod tym co dla niego i też dla mnie byłoby hańbą. Zachował się jak trzeba . Później w rządzie Olszewskiego chciał dokonać oczyszczenia z sowieckich wpływów Polskiej Racji Stanu za pomocą zdekomunizowania ubecji. Poplecznikow systemu, ktorego jesteś wrogiem. Niestety nie wyszło, wiadomo dzięki komu. W demokratycznym Panstwie udalo mu sie po części dokończyć co zaczął w latach 90. (WSI) co z tego, ze wyszły na jaw dane tych tajnych sluzb. Przeciez te sluzby tylko z nazwy były polskie. Nie pozwolil zgnoic polskiej elity niepodleglosciowej, kadry dowodczej Wojska Polskiego, oraz osob towarzyszacych, którzy zginęli w grubymi nićmi szytymi okolicznosciach. W głównej mierze przyczynił się do wyniesienia na właściwe miejsce prawdziwych bohaterów narodu polskiego, którym oczyszczono wkoncu dobre imię. Mianowicie chodzi tu o Żołnierzy Wyklętych .
Muszę stanąć w jego obronie, i nie będę się biernie przyglądać jak szargasz jego nazwiskiem.
Jestem Polakiem, więc myślę po Polsku

Kubanek
Posty: 21
Rejestracja: czw gru 22, 2016 4:39 pm

Re: Panie Morawiecki, idź Pan w c***.

Postautor: Kubanek » czw sty 19, 2017 11:08 am

Ale to nie jest wina Morawieckiego, że biznesmeny, nie chcą płacić. Przecież to właśnie cecha naszych "biznesmenów" - chytrość. Brzydzę się tą propagandą, mówiącą, że to przedsiębiorcy w tym kraju są najbardziej uciskani i wykorzystywani, mówię to jako ex-przedsiębiorca, mający jednoosobową działalność gospodarczą. Fakt, państwo szkodzi, ale nasze biznesmeny, nasze polskie biznesmeny, to w 3/4 cwaniaki, którzy sami doprowadzają do takich dziur w budżecie jak są. Państwo pozwala, więc polskie cwaniaki wykorzystują. Gdyby była kara, zapisana w prawie lub podatek, nakładanany na przedsiębiorców zatrudniających obcokrajowców, spoza UE, tak jak to chce zrobić obecnie Londyn, to nie byłoby problemu.
No, ale to wówczas będą wrzeszczeć biznesmeny i liberałowie , że"podnoszą podatki". Liberałem gospodarczym byłem jak miałem 15 i okolice, lat. Teraz, po prawie 20 latach, jestem zdecydowanym antyliberałem, choć i antysocjalizm w dalszym ciągu mam silny. Uważam, że miejsca pracy w Polsce, tworzą Polacy-konsumenci, a nie żadni tam "wspaniali przedsiębiorcy". Przecież miejsca pracy, tworzysz Ty/Wy, Polacy, którzy codziennie dokonujecie zakupów. Jak kupujecie u zagranicy lub u krajowych wyzyskiwaczy i oszustów, to nie ma się co dziwić, że sytuacja gospodarcza kraju się nie poprawia. Ukraina to świetny przykład na to, jak kończy kraj, gdzie "kapitał ma narodowość", bo zdecydowana część gospodarki ukraińskiej jest w rękach Ukraińców, głównie oligarchów. No i co? Żyją lepiej?
Ja wolę kupować polskie produkty, niż u Polaka, bo to większa korzyść dla kraju i narodu. Tyle, że produkt polski to: wyprodukowany w Polsce, z polskich surowców, polskimi rękoma. Pokażcie mi ile "polskich firm" z polskim kapitałem, produkuje faktycznie po polsku? 50% czy mniej?
To przecież Polacy zatrudniają Ukraińców, wina leży więc po stronie Polaków. Doprawdy, stare powiedzenie "jak sobie pościelesz tak sobie wyśpisz" sprawdza się w życiu widze, że niestety większość osób tego nie rozumie. Przypomnę zdanie Dmowskiego "Jestem Polakiem, więc ma obowiązki (a nie prawa!)polskie". Obowiązkiem Polaka jest dbać by nasza gospodarka miała charakter korporacjonistyczny, oparty na mikro i małych firmach rodzinnych, średnich spółdzielczych oraz wielkim biznesie oligarchiczno-państwowym. Wolę aby Polska miała duze firmy, nawet będące w rękach państwa czy innych, publicznych instytucji (np. samorządu, wojska, policji)aniżeli żeby te firmy były własnością Niemca, Amerykanina, Chińczyka czy kogoś innego.

Kubanek
Posty: 21
Rejestracja: czw gru 22, 2016 4:39 pm

Re: Panie Morawiecki, idź Pan w c***.

Postautor: Kubanek » czw sty 19, 2017 11:24 amWróć do „Gospodarka i Społeczeństwo”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 3 gości