!!!! Zapasy - domowe....

Zapraszamy do dyskusji na tematy poruszane w odcinkach. Zachęcamy do zadawania pytań oraz zgłaszania propozycji tematów do następnych odcinków.
nadrozd

!!!! Zapasy - domowe....

Postautor: nadrozd » sob kwie 01, 2017 4:25 pm

Mam rodzine i mam .......pytania bardzo praktyczne zwiazane z zabezpieczeniem rodziny na wypadek głodu, wony lub kryzysu ekonomicznego i....

w zaiazku z tym
Rev 6:6 eib "Spośród czterech istot zabrzmiał głos: Litr pszenicy za denara! Trzy litry jęczmienia za denara! Oliwy i wina — nie marnuj!"

1
pszenicy -> ile lat i jak można przechowywać przenice mieszkając w bloku ?
Jak ja potem wykorzystać ?

Ile takiej pszenicy na 2 lata wojny musiał bym zgromadzić ?

W teori mając młynek można to na mąke i kasze przerobić.....
można by chyba też zrobić kawe zbożową ?
No i kiełki ........( tylko ciekawe ile lat to cos kiełkuje)

2
Oliwy - hmmm tu zastanawiam sie czy można zrobić zamiast z oliwy zapasy z oleju roślinnego rzepakowy lub słonecznikowy jeśli tak to ile lat to może leżeć ? I w jaki olej najlepiej zainwestować ?

3
wina j - jest możliwe zrobienie zapasów z wina ? takiego butelkowego jeśli tak to jakiego ?
czy raczerj nie ma sensu w takie coś inwestować ? sa jakieś alkohole które można dłuuugo przechowyać ? i ich cena rośnie ?

generalnie zastanawiam sie czy na wypadek jakiegoś kryzysu takie zapsay to nie była by dobra inwestycja ?
Tylko nie mam pojęcia jak by to zorganizować... i co ile lat wymieniać.......

ZAś jako głowa rodziny chyba powinienem o tym pomyślec...... ;)
bardzo uderzył mnie dziś też hisrtoria o Józefie z ST który zrobił zapas po tym śnie faraona

Rdz 41 1 W dwa lata później faraon miał sen. [Śniło mu się, że] stał nad Nilem. 2 I oto z Nilu wyszło siedem krów pięknych i tłustych, które zaczęły się paść wśród sitowia. 3 Ale oto siedem innych krów wyszło z Nilu, brzydkich i chudych, które stanęły obok tamtych nad brzegiem Nilu. 4 Te brzydkie i chude krowy pożarły siedem owych krów pięknych i tłustych. Faraon przebudził się. 5 A kiedy znów zasnął, miał drugi sen. Przyśniło mu się siedem kłosów wyrastających z jednej łodygi, zdrowych i pięknych. 6 A oto po nich wyrosło siedem kłosów pustych i zniszczonych wiatrem wschodnim. 7 I te puste kłosy pochłonęły owych siedem kłosów zdrowych i pełnych. Potem faraon przebudził się. Był to tylko sen.

z tad chyba biblia ma surwiwalowy przepis na kryzys......

a jak sie za wiele kupi to przy cenie pszenicu z apokalipsy....... można by sporo zarobic jak by ja w kryzysie sprzedać :lol:
... tylko ze zapewne pieniądze bedą bezwartościowe :( wiec pomysł na buisnes słaby ;)

Wróć do „Pogotowie Rodzinne”