Polska flaga wycieraczką

Zapraszamy do dyskusji.
stachu

Polska flaga wycieraczką

Postautor: stachu » pt sty 13, 2017 2:01 pm

Jestem Polakiem, więc myślę po Polsku

Kubanek

Re: Polska flaga wycieraczką

Postautor: Kubanek » ndz sty 15, 2017 11:01 am

A kto powiedział że to flaga RP, a nie Monako czy Indonezji?
Takie rzeczy zdarzają się wszędzie. Zadaje to zresztą kłam tym wszystkim mitom, jakoby wrogami Polski miałyby być Niemcy i Rosja, a szczególnie mieszkańcy tych krajów. Ja się zajmuje ciutkę problemem, tego jak Polska i Polacy są postrzegani za granicą i powiem szczerze, że w USA, Kanadzie, Anglii, Holandii i wielu innych krajach, gdzie mieszka dużo Polaków, polakożerstwo i polonofobia to rzecz normalna. Częściej można spotkać "antypolskie" komentarze w Holandii, Anglii czy USA, aniżeli w Niemczech czy Rosji. W Niemczech to jest problem raczej historyczny i ideologiczny, antypolonizm to raczej domena środowisk, którym akurat, mi jako nacjonaliście, po drodze. Typu NPD, Dritte Weg, środowiska narodowo-konserwatywne. Ale akurat to Niemcy o lewicowych czy wręcz lewackich poglądach psioczą na Polskę. Jak jeden z polityków Zielonych, który zwyzywał Polaków od złodziei, gdy Polacy protestowali przeciwko nachodźcom.
Antypolonizm jest mocny w Czechach, ale moja teoria jest taka, że to wynik wpływów niemieckich, które trwały tam przez długie stulecia. To także wynik generalnie rzecz biorąc, prymitywnego zaścianka, jakim niewątpliwie są Czechy, a czego chyba naiwni i głupi Polacy nie rozumieją.
Na palcach jednej, może dwóch rąk można policzyć kraje i narody w Europie, pozytywnie nastawione do Polski i Polaków. Ja podam z własnych obserwacji - przede wszystkim Rumunia, Chorwacja, Węgry, potem także inne narody naszego regionu, z wyłączeniem Czech, Słowenii, ale także Litwy. Wbrew pozorom, Ukraińcy mają do nas nastawienie pozytywne, tak samo jak Niemcy czy Rosjanie. To jedynie pewne środowiska w tych krajach, podobnie jak pewne środowiska na polskiej prawicy, jątrzą
Ja bym dodał jeszcze, że im dalej, tym większa sympatia dla Polski. Taka Brazylia na przykład, generalnie Ameryka Łacińska. Albo Bliski Wschód - Turcja, Iran, Arabia Saudyjska, to się może wydawać dziwne, ale tam Polska wzbudza sympatię i szacunek. Dlatego, krytykując Islam i muzułmanów mieszkających w Europie, nie wolno nam jątrzyć relacji z krajami islamskimi, na przykład poprzez popieranie działań Izraela. Polska powinna zachować neutralność w konflickcie Izraela z Iranem dla przykładu.
No i oczywiście Azja Wschodnia - Chiny, Japonia, Korea. Jako ciekawostkę podam, że Japonia to jedyny kraj, któremu Polska wypowiedziała wojnę w XX wieku, ale rząd japoński, tego nie uznał. Było nawet spotkanie na morzu, okrętu polskiego z japońskim, gdzie doszło do "wymiany przyjaźni"za pomocą alfabetu morsa.
Historycznie rzecz biorąc, to państwa, będące Państwami Osi, poza Niemcami, były faktycznymi przyjaciółmi Polski, podczas gdy Anglia i Sowiety były największymi wrogami Polski, większymi od Niemiec.

stachu

Postautor: stachu » ndz sty 15, 2017 12:48 pm

Jakbyś niezauwazyl to ja Ci wyjaśnię czyja to flaga.W opisie wystawionego produktu jest jak WÓŁ napisane : Poland country flag. I tyle w temacie. A Ty się rozpisujesz o tym i o tamtym. Załóż sobie temat o sympatii dla NPD czy jak jej tam. Bo jak napisałeś cyt "antypolonizm to raczej domena środowisk, którym akurat, mi jako nacjonaliście, po drodze" ?????? Chciałeś puścić bąka, a się zesraleś! Co to za wypociny, twoje wywody wzbudzily we mnie odruchy wymiotne.

Kubanek

Postautor: Kubanek » ndz sty 15, 2017 7:23 pm

Po pierwsze to nie wiadomo czy to jakiś fake. Proszę o link, bezpośrednio do sklepu, a nie do jakiegoś artykułu prasowego. Dzisiaj, każdy news winien być potwierdzany, bo w internecie aż roi się nie nieprawdziwych, sensacyjnych informacji.
Po drugie, nie rozumiem, dlaczego, jako nacjonalista (narodowiec, jak zwał, tak zwał)mam nie czuć związków z NPD/Dritte Weg, tudzież Korpusem Narodowym/Prawym Sektorem, Partią Ludową-Kotleba Nasza Słowacja, Jobbikiem, Złotym Świtem, Frontem Narodowym, itd, itp. Skoro Polacy mają swoje ONR, NOP, Niklota, Zadrugę, MW, Autonomicznych Nacjonalistów i jeszcze cała masę, egzotycznych ugrupowań, to i inne narody mają swoje. Przypomnę, że Marian Kowalski był przez pewien okres czasu członkiem ONR, którą także po części popieram, wespół z NOP, AN, Niklotem i innymi, podobnymi organizacjami.
Polscy, niemieccy, ukraińscy, greccy słowaccy, węgierscy, francuscy czy jacykolwiek inni, europejscy narodowcy mają ze sobą wiele wspólnego. Fakt, że Niemcy psioczą na Polaków, ale Polacy psioczą na inne narody też, nie jesteśmy święci. Antypolonizm Niemców, antyukraiński/antylitewski szowinizm Polaków są równie głupie i niepoważne. Szowinizm to nie nacjonalizm, o czym wielu chyba zapomina.

stachu

Postautor: stachu » ndz sty 15, 2017 8:39 pm

Slyszalem,ze teraz jest w modzie zbieranie jakiś like'ów pod postami na Pejsbooku w celu dostawania grantow. Wporzadku dam Ci linka jak uzbierasz 10tys like'ow na pejsbooku za twoje treści komentarzy w tym temacie.
Do rzeczy.
Twoi koledzy z prawego sektoru wyrazili się jasno na temat ziem polskich na terenie Przemyśla, tak samo ten dziadek na pochodzie tej swołoczy w/w miescie wyraził swój nacjonalistyczny pogląd krzycząc " jeszcze Polska nie zginęła, ale zginąć musi" . Oraz ukrainscy kibice, tez twoi kumple nacjonalisci, przywitali polskich kibicow Legii przed meczem z Zorią Lugansk w Kijowie skandując cyt " Polska kurwa ". Niedawno na granicy banderowskiej zostali pobici polscy profesorowie. Litewski rzad zakazywal polskiej mowy w szkołach, a takze zakaz polskich nazw na autobusach, nazw ulic ( tak nas kochaja). Na co od razu zaeragowali kibice Lecha podczas meczu z Zalgirisem Wilno za co zostali ukarani ograniczeniem wolnosci ,a tu nagle litwinkom sie dupa pali i do Jagiellonii popęd poczuli zasrancy. NPD do dziś zapewne walczy o Polski Śląsk , niech sie lepiej podszkola dokad siegaly ziemie slowianszczyzny i czym jest Arkona. I za co ja mam szanować skurwysynow? Za to że są z prawej strony.... wyjeżdżasz z ONR i Janen Stachniukiem. Wiec i ja wytocze duży kaliber. Przeciez pierdolony oun razem z upa to też prawica i co z nimi też jest Ci po drodze? Jest zajebista różnica między ugrupowaniami narodowymi, niestety nie wszystkie nas lubią. A Ty wszystkich wrzuciles do jednego gara. Bardzo pochopnie, nie życzę Ci spotkać się za granicą oko w oko z twoimi kumplami bo twoje aparycje i entuzjazm z braćmi nacjonalistami mogą skończyć się na OIOMie . Otwórz oczy, chociaż wszystkie znaki na niebie mówią, ze jest już raczej za późno.

Kubanek

Postautor: Kubanek » ndz sty 15, 2017 10:09 pm

Masz jakieś problemy z czytaniem po polsku, a piszesz, "myślę po polsku". Przeczytaj raz jeszcze co napisałem, potem komentuj. Dopóki nie nauczysz się czytać ze zrozumieniem, nie komentuj, tego co piszesz. Ja ze swojej strony, nie mam zamiaru czytać, ani komentować tego co piszę.
Nie jestem hipokrytą, odróżniam szowinizm od nacjonalizmu. Nie każdy zwolennik czy członek organizacji, które wymieniłem jest nacjonalistą. Wśród polskich "narodowców" jest również cała masa szowinistów. Dla mnie nie ma miejsca na szowinizm,ani ze strony Polaka, ani Niemca, Ukraińca czy kogokolwiek innego.
PS. Z serwisu o którym piszesz, nie korzystam, z oczywistych przyczyn. Nic więcej z tych tysięcy polubień, nie wyjdzie.
PS.II Nacjonalizm oraz korporacjonizm to ani lewica, ani prawica. Nie popieram prawicy systemowej, podobnie jak i lewicy, popieram jedynie pewne elementy prawicy, łącząc je z elementami lewicy. Jako politolog z wykształcenia nie mam problemów z rozróżnianiem prawicy od lewicy, w przeciwieństwie do większości ignorantów, krążących po internecie.

stachu

Postautor: stachu » pn sty 16, 2017 8:32 am

Dla mnie możesz nawet być docentem i pisać ksiazki. Co nie daje Ci prawa do wywyzszania swojego wykształcenia nad innym. A w czym Ty jesteś lepszy od innych ludzi ? Mam dac Ci za to Oskara i calowac po pietach? Czerpać wiedzę wolę od ludzi doświadczonych życiowo, ktorych wyksztalcenie czesto skończyło się na podstawówce, tzn ze co sa drugiej kategorii i nie maja prawa glosu. Maja więcej oleju w głowie od nie jednego wyksztalciucha. Wbiles się na mój temat z takimi, a nie innymi tekstami więc nierozumiem Twojego zdziwienia na krytykę. Niechcesz jak napisales: czytac, ani komentować tego co sam piszesz. Czyli rozumiem, ze piszesz to co ślina na język przyniesie bez żadnej analizy formy wypowiedzi? Oczywiście jest to stwierdzenie, a nie pytanie do twojej osoby. No to masz skutek wywołanej przyczyny. Aha mam tylko wykszt. średnie, przepraszam Szanownego Pana za wyrażenie swojej opinii. Mam nadzieję, ze nie zachwiałem Pańskiego narcyzmu. Miedzy nami jest roznica zasadnicza Ty piszesz, a ja myślę po polsku.
Pozdrawiam

Kubanek

Postautor: Kubanek » pn sty 16, 2017 10:59 am

Czytaj ze zrozumieniem, do tego nie potrzeba żadnego wykształcenia. Sam osobiście mam taki sam stosunek do edukacji i wykształciuchów jak ty, więc nie wiem po co te teksty. Mówię jedynie, że wypadałoby trochę pomyśleć nad tematem, zamiast zacznie się pisać jakieś dziwaczne teorie.
Napisałem wyraźnie, że takie rzeczy jak ta z artykułu to normalność. Wiesz o tym, że firma ktora to sprzedaje to firma z Niemiec i sprzedaje również wycieraczki z flagą Niemiec? Zdziwiony? Bo ja nie.
Piszesz, że myślisz po polsku, a ja wolałbym, że byś działał, a nie myślał. Cytat z Dmowskiego brzmi: Jestem Polakiem więc mam obowiązki polskie. Czyli wobec Polski i Polskiego Narodu, dla tych co nie mogą zrozumieć. Czytałeś w ogóle Dmowskiego, cokolwiek? Bo ja większość. I to co pisał, dzisiaj zapewne by było przedstawiane jako antypolonizm! Dmowski, podobnie jak i Piłsudski, wylewali na Polaków tyle szamba, że dzisiaj zapewne by zostali uznani za zdrajców. Tyle, że oni to robili w dobrej wierze, bo jak komuś na czymś zależy, to musi oceniać wpierw sytuację. I jako nacjonalista, uważam, że tzw. "samobiczowanie" jest słuszne, o ile prowadzi do słusznych wniosków i połączone jest z właściwymi wnioskami. To, co wyprawia Michnik i jemu podobni to nie żadne samobiczowanie, ale antypolonizm. Tego nie robią Polacy, Michnik jest wiadomego pochodzenia, podobnie jak Baumann i jemu podobni. Generalnie rzecz biorąc, Polska ma dzisiaj problem z tym, że wśród Polaków jest cała masa nie-Polaków, którzy się za takich uważają. Gazeta Wyborcza/Koszerna/Wybiórcza to najlepszy przykład, ale nie jedyny. NIe zawsze jednak, wszystko co piszą, to bzdury.
Prawica nie ma monopolu na patriotyzm, to powinna być oczywistość. Nie każdy katolik to patriota polski, nie każdy ateista czy agnostyk to zdrajca. Gdyby Polacy byli mądrzy i potrafili myśleć po polsku, tak jak Dmowski czy nawet i Piłsudski, to nie byłoby 90% tych rzeczy, które nasz kraj spotyka.
Zrzucanie winy na innych to domena prostaków, którzy potem popierają takich popaprańców jak PiS, Braun i reszta prawicy, pseudo-patriotycznej.
Niestety, jest źle z patriotyzmem Polaków, bo to co mamy dzisiaj to śmiechu warta "moda na patryotyzm". Pierwszą rzeczą jaką powinien zrobić Polak-patriota to spojrzeć w lustro i przeczytać historię własnego kraju, krytycznym okiem.

Wróć do „Polityka”