Michnik wzywa KOD do obrony Ewangelii i Dekalogu!

Zapraszamy do dyskusji.
Grzegorz Grodzki

Michnik wzywa KOD do obrony Ewangelii i Dekalogu!

Postautor: Grzegorz Grodzki » sob lut 25, 2017 12:46 pm

Polecam posłuchać ciekawej wypowiedzi Adama Michnika z 22 lutego b. r. ze spotkania KOD w Kielcach:

"... Tam [i][w kościele kat.] ciągle rządzi taki duch optymizmu, propaganda sukcesu, z trzeciej strony, ja bym się bał, żeby w granicach (?) demokracji Polskiej w KOD-zie na przykład, zaczął dominować taki duch agresywnego, antyreligijnego antyklerykalizmu. Ja bym się tego bał, dlatego, że Polacy są Katolikami. Oni mogą być Katolikami antyklerykałami, mogą się wścieknąć na biskupa, na proboszcza, ale jeżeli z zewnątrz przyjdzie atak na ich Kościół, to oni staną przy swoim Kościele. To trzeba wiedzieć, rozumieć i trzeba szanować....".

"... Tam [w kościele kat.] jest więcej ojca Rydzyka niż papieża Franciszka, znacznie, znacznie więcej, właściwie oni [katolicy] traktują Franciszka trochę jak heretyka, trochę jak głuptasa, naiwniaka, ale mimo wszystko ja uważam, że "dłużej klasztora niż przeora", że ludzie przestaną się interesować tym co mówi, czy plecie zgoła Radio Maryja, a Ewangelię dalej będą czytać i Kazanie na Górze i Dekalog, to znaczy ogromnie ważne składniki naszej kultury, naszej duchowości i mnie się zdaje, że było by okropnym błędem, gdyby to co jest dzisiaj w Polsce najwartościowsze, czyli właśnie KOD ( :lol: ) tego nie szanował i nie UMIAŁ TEGO BRONIĆ! ( :!: )[/i] :twisted:

Czyli: "nie przeginajcie z bluźnierstwami, bo owieczki się spłoszą i zaczną bronić tych biskupów, proboszczy..., przywdziejcie owcze skórki!!!".
Źródło:
https://www.youtube.com/watch?v=_KpHDeTmm3g
Co Wy o tym myślicie, KOD stanie murem za hierarchią kościelną?
Pozdrawiam
Grzegorz Grodzki

Wróć do „Polityka”