Broń czarnoprochowa

Broń palna. Jak uzyskać pozwolenie? Gdzie i kiedy można postrzelać?
Awatar użytkownika
Mariusz Woźny

Broń czarnoprochowa

Postautor: Mariusz Woźny » śr gru 21, 2016 10:35 am

Forum na temat broni czarnoprochowej.
Ostatnio zmieniony śr gru 21, 2016 10:57 am przez Mariusz Woźny, łącznie zmieniany 3 razy.

Awatar użytkownika
Mariusz Woźny

Re: Broń czarno prochowa.

Postautor: Mariusz Woźny » śr gru 21, 2016 10:39 am

Awatar użytkownika
Mariusz Woźny

Re: Broń czarno prochowa.

Postautor: Mariusz Woźny » śr gru 21, 2016 10:46 am

Czarnoprochowej. Edytor na tym forum pokazuje, że piszemy rozdzielnie. Czarnoprochowa pisane razem podkreśla na czerwono. Błąd.
Załączniki
broń czpr.JPG
broń czpr.JPG (26.57 KiB) Przejrzano 2116 razy
broń czp.JPG
broń czp.JPG (60.95 KiB) Przejrzano 2119 razy

Awatar użytkownika
Singer

Re: Broń czarnoprochowa

Postautor: Singer » czw gru 22, 2016 6:24 pm

Cześć I Chwała Wielkiej Polsce..!
Myślę, że ustawa o broni nie powinna tylko i wyłącznie zawierać zapis dotyczący posiadania broni ale powinna być gruntownie wyremontowana bo jedną z bzdur jest to, że mogę posiadać i używać łuk ( nie mówię na razie o wartościach energii pocisku) a nie można być posiadaczem kuszy. Przecież za pomocą łuku również można zabić a w najlepszym przypadku ciężko uszkodzić.
Tak rzuciłem temat na początek...
Cześć i Chwała Wielkiej Polsce

pitbull

Postautor: pitbull » sob gru 31, 2016 2:59 pm

StaryPryk

Postautor: StaryPryk » wt sty 03, 2017 3:34 am

Generalnie nie mam nic przeciwko by każdy obywatel który jest zdrowy na umyśle, nigdy nie był karany, i tak dalej miał dostęp i prawo do nabycia w pełni legalnie broń palną która będzie zarejestrowana ja jego nazwisko zostanie przestrzelona w celu wykonania wzorca balistycznego i tak dalej.

To co robi ROMB jest czymś bardzo wielkim i zacnym a zapis o broni palne do obrony miru domowego jest bardzo słuszna.
I tutaj już nie ważne jest to czy ktoś mieszka na peryferiach czy w centrach dużych miast. Różnie może być.

Ale wiedza i prawo powinno iść z takim przytupem że każdy bandyta który próbuje wtargnąć do mojego domu powinien liczyć się z tym że może zostać postrzelony, czyli tym samym powstrzymany od swego zamiaru za użyciem broni palnej której jestem legalnym posiadaczem.
I tutaj nie powinno być mowy o tym że jeszcze osoba która dokona obrony miru domowego była pozywana przed sąd przez bandytę za postrzelenie które spowoduje jakieś kalectwo czy też tymczasowy uszczerbek na zdrowiu. Bo nagle bandyta może dokonać takiego ciekawego zabiegu iż przed próbą wtargnięcia strzeli sobie setkę czystej, a jak mu się nie uda i zostanie dotknięty aktem obrony co mu źle na zdrowiu wyjdzie, to stwierdzi przed policją że przecież on pomylił mieszkania a wracał z imprezy czy coś takiego.
Nie wiem czy czasem już gdzieś w naszym wspaniałym kraju czegoś takiego nie było, mam nadzieję że nie.
Również mam nadzieję że nie będzie a każdy bandyta który zechce dokonać zamachu na nasze domostwo będzie w pełni świadomy że może spotkać się z bardzo silnym oporem i udaremnieniem jego próby za pomocą odpowiedniego narzędzia jakim jest broń palna.

Jak widać w całej wypowiedzi nie użyłem słowa "zabić" bo nie do tego celu broń powinna być nabywana przez obywateli. Więc podnoszenie głosów prze poniektórych ludzi którzy mało co wiedzą na ten temat jest dla mnie absurdalne.

Zaś z jeszcze innej beczki kolega poruszył tutaj kwestię łuku i kuszy. Obie bronie miotające są skuteczne a nawet bardzo na odpowiednich odległościach.
To samo można powiedzieć o broni czarno-prochowej, niewielka różnica jest po między współczesnym pistoletem a rewolwerem oddzielnego ładowania.
A jednak czarno-prochowce można nabyć bez większego problemu, i może nabyć je każdy, nawet nie potrzeba przechodzić odpowiednich badań.
Jednak ta broń nie ma aż tak wielu zwolenników, bo być może nie ma też wiele strzelnic na których można by było postrzelać z takiej broni jeśli byśmy takową nabyli. A szkoda bo frajda ze strzelania czarno prochowcem jest bardzo duża, no i cały "rytuał" przygotowania broni do oddania strzału jest jedyny w swym rodzaju. I jeśli macie gdzieś możliwość skorzystać ze strzelnicy która dysponowałaby bronią czarno-prochową to polecam spróbować.

Pozdrawiam.

Awatar użytkownika
Mariusz Woźny

Postautor: Mariusz Woźny » wt sty 03, 2017 1:07 pm

Coraz więcej strzelnic oferuje taką możliwość.

Awatar użytkownika
Singer

Postautor: Singer » wt sty 03, 2017 6:23 pm

Jednak strzelnic jest zbyt mało. Szukałem w necie jakie warunki należy spełnić aby uruchomić(stworzyć) strzelnicę, itp; Nie ma zbyt wiele informacji.
W Gdyni jest jedna strzelnica jednak ona jest pod kuratelą Marynarki Wojennej. Gdzieś w polsce pewnie są pod władaniem jakiejś szemranej ekipy typu byli milicjanci, UB-ki, trepy...
Cześć i Chwała Wielkiej Polsce

MarcinR

Postautor: MarcinR » pn lut 06, 2017 8:48 pm

Witam
Jestem zwolennikiem posiadania i przede wszystkim umiejętnego posługiwania się bronią.
Czarnoprochowce to zdecydowanie najłatwiejsza droga do rozpoczęcia przygody z bronią palną.
Jakiś czas temu kupiłem Remingtona 0,44 i muszę przyznać że strzelanie z tego typu broni to niezła frajda.
Jeśli chodzi o strzelnice, to nie spotkałem się do tej pory z żadnymi problemami dotyczącymi czarnoprochowcow. Administratorom strzelnic nie robi różnicy czy ktoś przychodzi z glockiem, akm czy coltem lub remkiem, broń to broń. Inną sprawą jest że ogólna liczba strzelnic w naszym kraju pozostawia wiele do życzenia.
Najlepszym wyjściem zwłaszcza w małych miejscowościach jest zapisanie się do LOKu, ponieważ oni najczęściej administruja strzelnice i organizują kluby strzeleckie.
Jeśli chodzi o zakładanie nowej strzelnicy to jest to praktycznie nierealne przy obecnym stanie prawnym.
Bardzo wszystkich zachęcam do zdobywania pozwoleń i wprawianiu się w strzelectwie. Na początek czarnoprochowiec wystarczy, tylko pamiętajcie że strzelamy tylko na strzelnicy.
PS: Posiadanie niezarejestrowanej kluszy jest jednoznaczne z nielegalnym posiadaniem broni natomiast UoBiA nie sankcjonuje posiadania łuku. Taka ciekawostka.
Pozdrawiam wszystkich forumowiczów, CWP

Awatar użytkownika
Mariusz Woźny

Postautor: Mariusz Woźny » pn lut 06, 2017 11:20 pm

Zgadza się.

Wróć do „Broń palna”