Warsztaty Biblijne

Zapraszamy do wymiany myśli i poglądów z zakresu Biblii i wiary.
Awatar użytkownika
adminipp

Warsztaty Biblijne

Postautor: adminipp » śr gru 07, 2016 9:57 pm

Zapraszamy do dyskusji na różne tematy związane z Biblią.

adi

Re: Warsztaty Biblijne

Postautor: adi » pt gru 30, 2016 5:03 pm

Witam. Moje pytanie będzie związane z zagadnieniem Izraela - państwa współczesnego, jak i biblijnego. Często bowiem słyszy się, czyta rzeczy o Izraelu takie: że to Chazarzy nie prawdziwi Żydzi, że to państwo stworzone przez banksterów i satanistyczna podróbka Izraela. Oraz także z drugiej strony- że popieranie Izraela daje błogosławieństwo, kto nie popiera ten zły etc (bardziej chyba amerykańscy chrześcijanie - znam takiego jednego). Sam osobiście nie wiem i mam mieszane poglądy. Jak do tego zagadnienia podchodzi KNP i dlaczego? :geek:

Awatar użytkownika
adminipp

Postautor: adminipp » sob gru 31, 2016 11:37 am

Cześć. Przesyłam Ci link do nauczania pastora P. Chojeckiego na temat Izraela. Obejrzyj go i potem jak będziesz miał pytania to pisz. Hej.

https://www.youtube.com/watch?v=cQHJ6BLr5RQ

Awatar użytkownika
Nice Freeman

Postautor: Nice Freeman » śr sty 11, 2017 8:18 pm

adminipp pisze:Cześć. Przesyłam Ci link do nauczania pastora P. Chojeckiego na temat Izraela. Obejrzyj go i potem jak będziesz miał pytania to pisz. Hej.

https://www.youtube.com/watch?v=cQHJ6BLr5RQ

W sumie do Izraela zostało powiedziane Słuchaj Izraelu ...: I to Słuchaj Izraelu jest NADAL aktualne w stosunku do tych którzy nigdy tego nie zrozumieli.
Nie trzeba przecież używać formy: SŁUCHAJ ! do kogoś kto nie ma z tym problemów. A zatem kto jest Izraelem - OTO JEST PYTANIE !

Bo przecież Izraelem nie są ci do których nie trzeba zwracać się per: Słuchaj!

Spotkałem kiedyś Żydówkę z Izraela studiującą na Cambridge University, która w kolejce po drinki pochwaliła mi się że jest niewierząca. Powiedziałem do Niej (po angielsku): Ty, Żydówka i niewierząca? Po czym zacząłem po hebrajsku mówić do Niej Torę. I co, jaka reakcja - nie zgadniecie - nie chciała SŁUCHAĆ, zapewne w obawie że to Słuchanie Tory mogłoby naruszyć w Niej tę NIEWIARĘ.
Dlatego SŁUCHAJ IZRAELU to nie tylko przykazanie, ale i Tester na Izraela - bo "nie będzie chciał/a tego Słuchać" - tyle w temacie Izraela!

Awatar użytkownika
Nice Freeman

Postautor: Nice Freeman » śr sty 11, 2017 8:21 pm

Nice Freeman pisze:
adminipp pisze:bo "nie będzie chciał/a tego Słuchać" - tyle w temacie Izraela!

prędzej wsadzi sobie palce w uszy, wywali jęzor i zacznie wydawać nim pierdzące dźwięki tylko po to by tego nie usłyszeć!

Wróć do „Problematyka Biblijna”