Powstanie warszawskie. Co z niego pozostało? Kowalski&Chojecki NA ŻYWO 01.08.2017

Powstanie warszawskie. Co z niego pozostało?

We wtorek 1 sierpnia w 73 rocznicę wybuchu Powstania warszawskiego w Polsce obchodzony jest Narodowy Dzień Pamięci Powstania Warszawskiego. Polskie święto państwowe upamiętniające dzień wybuchu Powstania Warszawskiego obchodzone jest corocznie od 2010 roku z inicjatywy prezydenta RP Lecha Kaczyńskiego.

– Powstanie Warszawskie jest bardzo ważnym momentem i jakością, która dzisiaj buduje naszą świadomość narodową – powiedział Marian Kowalski w Telewizji Idź Pod Prąd.

– Powstanie Warszawskie było jednym z tych wydarzeń w historii naszego narodu, które wprawdzie nie przyniosło nam realnych korzyści militarnych i politycznych, ale zbudowało kręgosłup moralny naszego narodu i nikt nie może tego wydarzenia potępiać – mówił Marian Kowalski.

– Jest to powód do dumy, ale jednocześnie przestroga dla nas, że musimy zbudować takie państwo, w którym nie będzie konieczności nigdy więcej prowadzić konspiracji czy dokonywać bohaterskich zrywów. Duma z czynu naszych przodków jest naszą pozytywną jakością we współczesnym świecie. Mało który naród europejski może powiedzieć tak jak polski, że z twarzą wyszedł z II wojny światowej – zauważył Marian Kowalski.

Pastor Paweł Chojecki wskazał na powód klęski Powstania Warszawskiego.

– Polakom nie brakuje bohaterstwa, waleczności i taktycznej mądrości w prowadzeniu walki. Są zdolni do wielkich czynów, ale są prowadzeni przez głupie elity w wyniku czego nie mają bożego błogosławieństwa – mówił.

– Dopóki polskie elity nie zrezygnują z watykańskiego fundamentu naszego bytu narodowego i nie zwrócą się bezpośrednio do Jezusa, to klęski wciąż będą się powtarzać. Będziemy się zrywać do walki i będziemy upadać w morzu krwi. To jest największa lekcja z Powstania Warszawskiego, którą Polacy powinni odrobić. Ze względu na brak bożego błogosławieństwa ich przelana krew nie daje żadnego rezultatu – podsumował pastor Paweł Chojecki.Skomentuj

Komentuj jako gość

0
warunki użytkowania.

Komentarze

  • Brak komentarzy